Do vedení města v Českém Krumlově půjde asi i ODS

16.10.2014 12:06 | Zprávy
autor: dkr, čtk

V Českém Krumlově se po volbách formuje radniční podoba vládní koalice. Městský výbor vítězné ČSSD doporučil vyjednávačům vytvořit koalici s ANO, KDU-ČSL a navíc s ODS. ČTK to dnes řekl předseda městské ČSSD a radní Rudolf Vejskrab. Vyjednávači podle něj nechtějí spolupracovat s KSČM a chtějí respektovat výsledky voleb. Nová koalice by získala ve třiadvacetičlenném zastupitelstvu většinu 14 hlasů.

Do vedení města v Českém Krumlově půjde asi i ODS
Foto: ckrumlov.info
Popisek: Panorama města Český Krumlov

V komunálních volbách v Českém Krumlově zvítězila ČSSD, kterou vedl dosavadní starosta Dalibor Carda. Sociální demokraté získali 22,9 procenta hlasů, což představuje pět mandátů, za ČSSD skončila KSČM. Starosta Carda, který byl v minulých volbách nezávislým kandidátem ČSSD a mezitím se stal jejím členem, získal nejvíce hlasů - 1631.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Babiš v Gdaňsku: „Pouze mír může zajistit budoucnost Ukrajiny“. A je křik

15:53 Babiš v Gdaňsku: „Pouze mír může zajistit budoucnost Ukrajiny“. A je křik

Premiér Andrej Babiš (ANO) ve čtvrtek 25. června vystoupil na konferenci o obnově Ukrajiny (Ukraine …