Dobeš: Studenti pozvali KSČM, Zelené i ČSSD. A se mnou nemluví

02.03.2012 13:10

Ministr školství Josef Dobeš (VV) vyjádřil politování nad tím, že zástupci studentských hnutí odvolali jednání u kulatého stolu, které mělo zakončit protestní akci Týden neklidu.

Dobeš: Studenti pozvali KSČM, Zelené i ČSSD. A se mnou nemluví
Foto: Hans Štembera
Popisek: Josef Dobeš

Zástupci studentů se nechtěli s Dobešem sejít kvůli debatě o reformách vysokých škol. Vadilo jim, že jim ministr chtěl věnovat jen půl hodiny. Jan Gruber z iniciativy Za svobodné vysoké školy řekl serveru iDnes.cz, že by setkání Dobeše vykreslilo jako ochotného člověka, ačkoliv studenty dlouhodobě ignoruje.

Byli jsme připraveni jít na diskusi, ale ta se nekonala. Je to politováníhodné

„Vyjadřuju politování nad tím, že se nekonal kulatý stůl se studenty. Byli jsme připraveni být na této diskusi, ale ta se nekoná,“ řekl Dobeš v pátek na tiskové konferenci.

Dodal, že podobné diskuse mají přispět k informovanosti studentů. „Informace studenti nezískají účastí na happeninzích,“ upozornil Dobeš.

Dobeš si také rýpl do iniciativy Za svobodné vysoké školy, která místo kulatého stolu uspořádala náhradní diskusi se zástupci opozičních stran ČSSD, KSČM a Stranou zelených. Upozornil, že tyto strany v minulosti odmítly reformovat vysoké školství na rozdíl od něj.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vfe

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Čaputová... mladá, krásná... hehehe... zdravá! Hihihihi... My chcem´ změnu, víte... Šíp se ve Všechnopárty otevřeně navážel do Zemana a publikum bylo v transu. Zato slovenský host, herec Kňažko...

9:52 Čaputová... mladá, krásná... hehehe... zdravá! Hihihihi... My chcem´ změnu, víte... Šíp se ve Všechnopárty otevřeně navážel do Zemana a publikum bylo v transu. Zato slovenský host, herec Kňažko...

Prezidentský mluvčí Jiří Ovčáček se pořádně rozpálil nad obsahem zábavného pořadu České televize. Ve…