Dobeš a spol. už to ví. Registr nejde, protože ten předešlý byl špatný

20. 7. 2012 14:00

V pátek proběhlo setkání zástupců resortu dopravy a Svazu měst a obcí ČR, které se týkalo nového registru vozidel. Za dopravu jej inicioval náměstek ministra Ivo Toman, Svaz měst a obcí ČR na jednání reprezentovali jeho výkonný místopředseda Jaromír Jech, Ingrid Štegmannová a Miroslava Sobková.

Dobeš a spol. už to ví. Registr nejde, protože ten předešlý byl špatný
Foto: MD ČR
Popisek: Náměstek ministra dopravy Ivo Toman
reklama

Problémy, které spuštění registru vozidel provázejí, se primárně dotýkají jak samotných žadatelů, tak i konkrétních úředníků, kteří tuto agendu vykonávají. „Závažnost situace si uvědomujeme a za veškeré komplikace se všem žadatelům i úředníkům na obcích omlouváme. Jen tento týden naše mobilní expertní jednotky navštívily přes čtyřicet míst, kde se snažily přímo na místě poskytovat technickou a uživatelskou podporu a nedostatky bezprostředně vyřešit. Někde stačila pouze slovní rada, někde technici na místě upravují systém tak, aby vyhovoval místním technickým podmínkám úřadů,“ řekl náměstek ministra dopravy Ivo Toman.

Výkonný místopředseda Svazu měst a obcí ČR Jaromír Jech během jednání konstatoval, že chápe legislativní důvody, které vedly ke spuštění nového registru vozidel. „Ve většině obcí zavedení nového systému způsobilo prokazatelné problémy a úředníci na registračních místech jsou ze strany veřejnosti vystaveni obrovskému tlaku. Proto jsem rád, že se ministerstvo dopravy k problému postavilo čelem a chce za pomoci Svazu vzniklé problémy řešit, uvedl Jaromír Jech. Za účelem těsnější komunikace obou stran vznikne pracovní skupina složená ze zástupců ministerstva a IT odborníků obcí. Součástí této spolupráce bude také každodenní vzájemné informování o aktuální situaci nového registru vozidel.

Odbavení žadatelů trvá na mnoha registračních místech delší dobu, místy až několik hodin, což je prý dáno zejména množstvím oprav, které úředníci do registrů musí zanášet. Tyto opravy jsou důsledkem chyb v předchozích registrech za posledních dvacet let.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: tan
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nakopat zadek Milionu chvilek! Co navrhují, jsem viděl v koncentráku, píše člen KDU-ČSL

6:52 Nakopat zadek Milionu chvilek! Co navrhují, jsem viděl v koncentráku, píše člen KDU-ČSL

Komentář Ivana Emra, brněnského zastupitele a člena KDU-ČSL, na serveru NeviditelnýPes.cz se zabývá …