Dobeš chce předčasné volby. Ať začnou Véčka od píky bez Peake

20.04.2012 20:01

Podle bývalého ministra školství Josefa Dobeše by Věcem veřejným prospělo, kdyby byly předčasné volby. Strana by se vrátila jen na komunální úroveň, kde jí to prý šlo nejlépe, a mohla by začít „od píky bez Peake“.

Dobeš chce předčasné volby. Ať začnou Véčka od píky bez Peake
Foto: Hans Štembera
Popisek: Josef Dobeš
reklama

„Věcem veřejným by prospělo ukončení velké politiky, já bych naopak byl velice pro předčasné volby,“ navrhl Josef Dobeš v Interview ČT24. Podle něj by tak strana mohla začít „od píky bez Peake“ a byla by svým způsobem očištěná.

„V klubu VV zůstali už jen slušní lidé, kterým nejde o funkce,“ tvrdí totiž Dobeš. Jde například o Víta Bártu, Radka Johna nebo Kateřinu Klasnovou. Proto se prý také rozhodl zůstat v poslanecké sněmovně a podporovat VV, i když po odchodu z úřadu ministra hovořil jinak. „Protože ti lidé odolali tamtomu vábení,“ uvedl a měl na mysli „lákání“ Karolíny Peake na funkce.

„Když se to stalo, tak mi Vít Bárta volal: ‚Věřil jsem všemu, ale tomuhle jsem nevěřil!‘“ vzpomínal Dobeš na prohlášení Peake o odchodu z VV. Její „podraz“ prý ale trochu čekal.

Moc šancí budoucnosti vlády nedává. Podle něj bude mít koalice 101, maximálně 102 hlasů. A to podle slov Petra Nečase nebo i Petra Gazdíka není bezpečná většina. Stejně tak Dobeš nevěří ve vznik nového poslaneckého klubu, kterým premiér také podmínil spolupráci s Peake. Klub totiž musí mít nejméně deset členů, na to ale Peake chybí poslanci.

„Můžou si půjčit dva poslance od ODS, aby založili svůj klub a vznikla optická stabilita,“ polemizoval Dobeš. Je to prý ale od premiéra velký tlak na poslance, aby se odštěpili a odešli. „Kdyby to udělal Vít Bárta poslancům ODS nebo TOP 09, byla by to třetí světová,“ srovnával a odsoudil všechny Véčkaře, kteří podporují Peake. „Aby si udrželi židle, budou jako vazalové hlasovat pro všechno, co jim pan Kalousek nakáže,“ uzavřel.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Se po*rali, d*menti.“ Kus Prahy zavřen. Piráty a spol. Vyvalily se žluč i informace

7:53 „Se po*rali, d*menti.“ Kus Prahy zavřen. Piráty a spol. Vyvalily se žluč i informace

Doprava na Smetanově nábřeží v Praze je zase o něco „klidnější“ a na místě, kde dříve jezdila auta j…