Dobešové možná nepodpoří rozpočet. Když nedostanou víc peněz

7. 9. 2011 21:55

Ministr dopravy Pavel Dobeš chce, aby do jeho resortu doplulo ještě devět miliard korun. Jeho jmenovec ministr školství Josef by taky rád, aby mu ze seškrtaného rozpočtu dorazily nějaké peníze navíc. Oba přiznali, že v případě, že se tak nestane, nebudou pro rozpočet hlasovat.

Dobešové možná nepodpoří rozpočet. Když nedostanou víc peněz
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze - ilustrační foto
reklama

Návrh rozpočtu na rok 2012 pro ministerstvo dopravy počítá s 34,4 miliardy korun, což je meziroční snížení o zhruba osm miliard. Státní fond dopravní infrastruktury (SFDI) dostane 37 miliard. To je podle ministra málo. "Pokud teď budeme rezignovat na výši rozpočtu, tak se nám v roce 2015 stane, že EU vrátíme mezi 20 a 36 miliardami korun. To je velmi špatné a nehospodárné řešení," řekl České televizi.

TÉMA: Státní rozpočet

Dobeš prý chápe, že necelých devět miliard, které požaduje, není zrovna málo, viděl by ale prostor pro jejich získání z úspor v kapitole státního dluhu, v rozpočtové kapitole Všeobecná pokladní správa a také v kapitolách některých resortů. Naznačil například resort práce a sociálních věcí.

Škrty rozčilují i Josefa Dobeše. Nelíbí se mu, že mu chce ministr financí Miroslav Kalousek v roce 2013 vzít 13 miliard korun. "Jako seriózní ministr školství nemůžu hlasovat pro tento výhled. To bych zahubil regionální školství, to by skončilo," řekl. A také on pohrozil, že pro rozpočet nezvedne ruku.

Premiér Petr Nečas ovšem už před měsícem řekl, že pokud budou někteří z ministrů hlasovat proti rozpočtu, mohlo by to znamenat pád vlády.

Čtěte:

Naštvaný Kalousek: Véčka! Projídáte rozpočet

Pavel Dobeš: Kalouskův rozpočet není veselé čtení

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: par
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To chvilkaře zklame! Xaver vytáhl projev o situaci v ČT. A radoval se

19:25 To chvilkaře zklame! Xaver vytáhl projev o situaci v ČT. A radoval se

Moderátor Luboš Xaver Veselý na svém Facebooku sdílel videa s názory na jeho zvolení do Rady České t…