Dobře živení, dobře oblečení mladí muži. 20 až 30 let, bylo na mítinku podáno osobní svědectví o uprchlících

21.09.2016 14:08

REPORTÁŽ Válečné uprchlíky dobře zná vojenský veterán z Afghánistánu Mirek Lidinský, předseda Úsvitu. Ti, které viděl loni v létě od Amsterodamu po Le Havre, podle něj takoví nebyli. „Byli to dobře živení, dobře oblečení mladí muži v rozmezí 20 až 30 let. Kde nechali svoje rodiny? Jedná se o ekonomické migranty, kteří jdou za lepší budoucností,“ objasnil na mítinku v Liberci. Poslankyně a lídryně krajské kandidátky Úsvitu Jana Hnyková upozornila, že nechtějí žádná detenční zařízení v kraji. Zora Franková vysvětlila, proč bojuje proti islamizaci a Marek Černoch zazpíval.

Dobře živení, dobře oblečení mladí muži. 20 až 30 let, bylo na mítinku podáno osobní svědectví o uprchlících
Foto: Oldřich Szaban
Popisek: Marek Černoch a Miroslav Lidinský debatují s občany v Liberci

Českou písničkou lákal své voliče v Liberci 20. září odpoledne Úsvit s Blokem proti islamizaci. Známé songy zahrál soubor zvaný X Band. Vrcholem akce bylo, když s nimi zapěl dvě písně, jež proslavil jeho otec Karel, předseda poslaneckého klubu Úsvitu Marek Černoch. Zpívat opravdu umí. Na pódiu se se svými proslovy v hudebních pauzách představili jednotliví kandidáti do krajských voleb, ale i předseda Úsvitu, válečný veterán z Afghánistánu Mirek Lidinský. „Setkal jsem se osobně s lidmi, kteří utíkali z válečné zóny. V jihoafghánské provincii, kde radikálové tvrdě šikanovali místní obyvatelstvo. Tam jsem viděl ty, kteří utíkají z válečné zóny. Brali si s sebou jen to nejnutnější. Utíkali s tím, co bylo zrovna po ruce, starší lidi vzali na ramena,“ upozornil své zkušenosti.

Anketa

Kdo je nadějí české pravice?

0%
0%
45%
1%
6%
1%
hlasovalo: 9269 lidí

Když jsem loni v červnu a červenci projížděl od Amsterodamu po Le Havre a viděl jsem francouzské pobřeží a byl v Calais – tak tam jsem neviděl žádné válečné uprchlíky. Byli to dobře živení, dobře oblečení mladí muži v rozmezí 20 až 30 let. Kde nechali svoje rodiny? To, co nám vnucuje naše probruselská vláda, že se jedná o válečné uprchlíky, nebude tak úplně pravda,“ domníval se. „Musíme si přiznat, že se jedná o ekonomické migranty, kteří jdou za lepší budoucností. Podívejme se na západ od našich hranic, v jaké situaci se ocitá Německo, Francie a další státy. Uvědomme si, že muslimská expanze Osmanské říše byla před 333 lety – což není tak dlouho – zastavena před branami Vídně. Kde se spojilo 14 evropských subjektů k tomu, aby společně porazily Turky. Tehdy našli Evropané společnou řeč, aby zastavili osmanskou expanzi. Nastává doba, kdy je potřeba napříč Evropou hledat stejnou řeč k tomu, aby se islamizace Evropy zastavila,“ sdělil. Úsvit s Blokem proti islamizaci prosazují znovuzřízení pohraniční policie. „Z jednoduchého důvodu. Celá Evropa se zmítá v nejistotě, na západ od našich hranic je to spojeno s teroristickými činy. A to nechceme,“ objasnil.

Jsme proti jakýmkoliv detenčním zařízením v našem kraji

Jedničkou krajské kandidátky je poslankyně Jana Hnyková. „Hnutí Úsvit s Blokem proti islamizaci, my chceme říci jasné ne Sobotkově vládě. Na jedné straně se tváří, že jsou pro tuto zemi, že nebudeme přijímat uprchlíky, že kvóty nejsou dobré. Na druhé straně na konci března vypíšou výběrové řízení na organizaci, která zde bude umisťovat šest tisíc uprchlíků,“ tvrdila. „Tomu říkám pokrytectví. Jsme proti jakýmkoliv detenčním zařízením v našem kraji. Mohlo by nás to ovlivnit do budoucna. Víte, jaká situace je ve Francii, Belgii, Německu. A to v našem krásném kraji nechceme v žádném případě dopustit,“ upozornila.

Hnyková je profesí zdravotní sestra, dříve pracovala jako vedoucí sestra Domova ve Velkých Hamrech. Proto je její prioritou i zdravotnictví, o čemž svědčí i krajská kandidátka, kde jsou i tři zdravotní sestry – Miluše Váňová, Věra Ramešová a Pavlína Halamová. „Naše nejdůležitější téma je bezpečnost. Jedno z dalších nejdůležitějších je zdravotnictví. Je potřeba, aby péče byla dostupná od Jilemnice až po Českou Lípu i ve Frýdlantském výběžku a dalších částech kraje. V minulosti se hodně myslelo na lékaře. Ano, jsou důležití. Ale máme tu i ostatní pracovníky ve zdravotnictví – sestry, laboranty, fyzioterapeuty. Je potřeba, aby za svoji náročnou práci byli řádně odměněni. Aby podmínky na pracovištích byly co nejlepší. Aby nesloužily dvě sestry na třicet pět lidí. A také aby se sjednotilo odměňování. Není možné, aby bylo odměňování jiné v krajských a fakultních nemocnicích,“ zdůraznila.

Na mítinku Úsvitu v Liberci. Foto: Oldřich Szaban

Předseda Úsvitu – NK na besedě s občany v Liberci. Foto: Oldřich Szaban

Islamizace není víra. Je to politická doktrína

Za Blok proti islamizaci vystoupila trojka krajské kandidátky Zora Franková. Vysvětlila proč šla do politiky. „Jsem žena, máma, babička. Miluji rodnou hroudu a ctím odkaz svých předků. A nedokážu si představit, že by tomu bylo jinak. Aby to u nás za pár let vypadalo jako ve Francii,“ sdělila mávaje knížkou Podvolení od Michela Houellebecqa. „O čem ta knížka je? Ukazuje v celé své nahotě na plíživé nebezpečí islamizace. Pozor, nemluvím o islámu. Jsem křesťan a uznávám každého víru. V co kdo věří, je každého interní věc a má na to právo. Na co už ale nemá právo – svoji víru vnucovat mě, aniž bych s tím souhlasila. Islamizace je politická doktrína, to není víra,“ uvedla a přečetla pasáž z knihy. „Co prosazují? Podle Muslimské jednoty má každé francouzské dítě mít od začátku do konce školní docházky přístup k islámskému vzdělání, které se ve všech ohledech velmi liší od toho světského.  Rozhodně nemůže být smíšené. Ženám chtějí otevřít jen některé obory. V podstatě chtějí, aby se většina žen po základní škole orientovala na školy nabízející programy péče o domácnost a co nejrychleji se vdaly. Jen malá menšina by pokračovala ve studiu literatury nebo umění. Tak vypadá jejich ideální model společnosti,“ přečetla. „Kromě toho všichni učitelé bez výjimky budou povinně muslimové. Kantýny budou muset respektovat muslimská pravidla stravování, rozvrh bude vyhrazovat čas pro pět denních modliteb. Učení koránu se budou muset přizpůsobit školní osnovy. Tohle chceme v České republice?“ zeptala se bojovnice proti islamizaci. Pak už jen hrála česká muzika.


Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Oldřich Szaban

Mgr. Jaroslav Bžoch byl položen dotaz

migrační pakt

Nepřijde vám divné, že se o migračním paktu hlasovalo těsně před volbami? A bude tedy ještě po volbách něco změnit nebo je to už hotová věc? Taky by mě zajímalo, nakolik se nás týká, protože Rakušan tvrdí, že tu máme uprchlíky z Ukrajiny, takže nebudeme muset přijímat další ani se nebudeme muset vyp...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Profesorka Hogenová: Lžou vám hned dvakrát. Tolik zbraní, to to nikdo nevidí?

21:20 Profesorka Hogenová: Lžou vám hned dvakrát. Tolik zbraní, to to nikdo nevidí?

Jakmile je něco samozřejmého, tak je to vždycky něco, u čeho se musíme zastavit. „Protože tím se nám…