Dobrovolníci v Calais také nejsou svatí. Takto prý sexuálně vykořisťují migranty

24. 9. 2016 14:39

Dobrovolníci v calaiské Džungli prý sexuálně vykořisťují uprchlíky. Píše to alespoň server Rozhlas.cz. Na chování dobrovolníků upozornili v internetové diskusi jejich kolegové, kteří takové chování odsoudili jako zneužívání lidí v nouzi.

Dobrovolníci v Calais také nejsou svatí. Takto prý sexuálně vykořisťují migranty
Foto: Jan Rychetský
Popisek: V calaiské džungli

Jak následně uvedl The Independent, toto chování je však nesmírné těžké vymýtit, ne-li nemožné. Právě The Independent na problém upozornil jako první. Povšiml si totiž bouřlivé diskuse na internetu mezi dobrovolníky. Ti se v Džungli starají o tisíce běženců, ale mnozí z nich jsou s nimi v užším kontaktu.

„Slyšel jsem o chlapcích, podle všeho pod zákonem, kteří spali s dobrovolníky. Slyšel jsem o dobrovolnících, kteří během jednoho dne spali s více partnery, jen aby další den pokračovali v tom samém,“ uvedl například jeden z dobrovolníků, podle nějž jde o sexuální vykořisťování. Je samozřejmé, že takovéto chování je v rozporu nejen s etikou, ale i se standardy Úřadu vysokého komisaře OSN.

Původní text ZDE.

Našli se však i tací, kteří s postojem tohoto dobrovolníka nesouhlasí, neboť vnímají vznik intimních vztahů v tak vypjatých podmínkách jako přirozený. Většina však problém odsuzuje. Vlákno ze sociálních sítí však již zmizelo. Prý z toho důvodu, aby se jej nechytla média. 

Problém však potvrzuje například šéfka jedné z největších lokálních charit Care4Calais Clare Moselová. Ta například zmínila Britku, jež žije nyní ve Velké Británii s jedním z běženců.

„Je pro nás extrémně obtížné to kontrolovat. Pětina dobrovolníků tu je bez jakékoli organizace,“ dodává však také Moselová. A podotýká i skutečnost, že Džungle není oficiálním uprchlickým táborem, ale nelegální osadou.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Luxusní stěrka klausovského trolla Jakla v přímém přenosu.“ Tato hláška po pořadu ČT rozpoutala regulérní válku na internetu. Podívejte se sami

10:15 „Luxusní stěrka klausovského trolla Jakla v přímém přenosu.“ Tato hláška po pořadu ČT rozpoutala regulérní válku na internetu. Podívejte se sami

Divokou debatu na sociálních sítích rozpoutal čtvrteční díl pořadu Události, komentáře v České telev…