Docent: Sobotko, Zemane, Zaorálku a celá EU... Je vaše vina, že na Ukrajině teče krev. My si na to nezvykneme

7. 7. 2014 9:41

Celé současné eurounijní vedení mlčí k masakrům na Ukrajině a používá dvojí metr. Ovšem masakrování civilního obyvatelstva a stovky mrtvých není normální jev, na který bychom si měli zvyknout, upozorňuje vysokoškolský učitel, publicista a někdejší poslanec docent Radim Valenčík v článku na webu Vaše věc.

Docent: Sobotko, Zemane, Zaorálku a celá EU... Je vaše vina, že na Ukrajině teče krev. My si na to nezvykneme
Foto: Hans Štembera
Popisek: Na Václavském náměstí proběhl protest Za vaši i naši svobodu-Ne ruské okupaci Ukrajiny

Radim Valenčík ve svém příspěvku naráží na jakousi lhostejnost, se kterou někteří přijímají informace o počtech mrtvých civilistů i vojáků, kteří zahynuli při masakrech na východě Ukrajiny. Jako bychom si na to měli zvyknout.

„Ne. Nezvykneme si na to. Pokud bychom to totiž považovali za normální, tak to brzy čeká i nás. A čím blíž k nám tato hrozba bude, tím bude potřeba hlasitěji a častěji říkat: Je to vaše vina, vy máte na rukou krev!" upozorňuje publicista.

Na vině jsou ti, co mlčí a chtějí, abychom si zvykali

A komu bychom to měli říkat a čí je to vlastně vina? Podle Valenčíka těch, kteří k těmto masakrům mlčí. Vina leží podle něj na lidech, kteří používají nevídaným způsobem dvojí metr. K nim řadí celé současné vedení Evropské unie včetně jeho české filiálky. "A je třeba jmenovat: Rompuy, Schulz, Ashton, Merkel, Hollande, z našich Zaorálek, ale i Sobotka, Zeman," píše autor.

Celý článek Radima Valenčíka k dipozici ZDE.

A proč to všechno? Hraje se prý několik her současně. Někteří chtějí využít toho, co se děje, k historické revanši, k likvidaci všeho „pokrokářského", vidí prý příležitost k restauraci starých pořádků. Jiní zase vidí cestu do světa pod nadvládou oligarchů. A další si podle Valenčíka dělají iluze o tom, že Amerika zase všechno vyřeší. Jenže tato hra prý už končí a začala hra jiná.

„Nikdo už se nebude dívat na 'ty nahoře' jako na někoho, kdo by si zasloužil úctu. Jsou to stejní darebáci jako ti, co před sto lety vedli svět do války. Ale tentokrát jim to neprojde," doufá Radim Valenčík.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: adr

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„On není blbec.“ Slova o Donaldu Trumpovi narazila: Cenzura?

20:00 „On není blbec.“ Slova o Donaldu Trumpovi narazila: Cenzura?

Publicista Dušan Neumann, který žije již 40 let v USA, vysvětlil, proč většina vojáků armády Spojený…