Doktor Macek: Mám s Milošem Zemanem své zkušenosti. Třeba Knižní velkoobchod

26.08.2014 13:32 | Zprávy

Publicista a někdejší místopředseda ODS Miroslav Macek si ve své tradiční úterní glose vzal na paškál spor o autorství amnestie mezi právníkem Pavlem Hasenkopfem a prezidentskou kanceláří. V jádru celého problému prý stojí „velkohubost“ prezidenta Miloše Zemana, který přebírá tvrzení svých spolupracovníků, aniž by si ověřil, zda jsou pravdivá.

Doktor Macek: Mám s Milošem Zemanem své zkušenosti. Třeba Knižní velkoobchod
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Macek

Kancléř Vratislav Mynář loni veřejně označil Pavla Hasenkopfa za jednoho z autorů kontroverzní amnestie prezidenta Václava Klause. Jeho tvrzení převzal i současný prezident Miloš Zeman. Hasenkopf však autorství odmítal a s Hradem se soudil. V pondělí došlo mezi oběma stranami k uzavření smíru. Kancléř Vratislav Mynář ovšem znovu přilil olej do ohně, když prohlásil, že trvá na tom, že právník je „duchovním otcem“ aboličního článku, který zastavil trestní stíhání přesahující dobu osmi let. Hasenkopf nyní chystá trestní oznámení za pomluvu.  

„Právnické piruety sporu o autorství či neautorství amnestie mezi bývalým právním poradcem V. Klause Pavlem Hasenkopfem a současnými obyvateli Pražského hradu v čele s prezidentem Milošem Zemanem začínají být poněkud nepřehledné,“ okomentoval dění kolem amnestie doktor Miroslav Macek.

Podle někdejšího místopředsedy ODS by ke sporu nemuselo dojít, nebýt „velkohubosti“ hlavy státu Miloše Zemana. Ten prý často papouškuje to, co zaslechl od svých spolupracovníků, aniž by si ověřil, zda je to pravda, polopravda, nebo čirá lež.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: luš

Jaroslav Foldyna byl položen dotaz

Rusko a pan Foldyna

Pane Foldyno, Vy jste nikdy neslyšel, jak vznikla Velká Rus, Sovětský svaz, kdo si rozdělil Evropu nejdříve s Hitlerem než SSSR Hitler podrazil? SSSR nás v roce 1968 nenapadl? Rusko si nevynucuje poslušnost sousedů vojenským napadením? Máte vůbec nějaké vzdělání? Nevypadá to tak.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Neschopnost nebo to někdo chtěl? Zdržené Dukovany jdou za vládou, odhalil profesor

18:29 Neschopnost nebo to někdo chtěl? Zdržené Dukovany jdou za vládou, odhalil profesor

Na konferenci o budoucnosti Evropy v měnícím se světě, kterou v Poslanecké sněmovně pořádali Radim F…