Doktor Macek cituje Putinova slova, která vyděsila svět. A přidává další zásadní zprávy, kterých si prý nikdo nevšímá

02.09.2014 11:41

Miroslav Macek objevil zdaleka nejdůležitější zprávu, která přišla v souvislosti se současným děním na Ukrajině. Samozřejmě byla zapadlá a týkala se ruského plynárenského gigantu Gazprom. Kromě toho bývalý místopředseda ODS nabídl svým čtenářům kompletní prohlášení Vladimira Putina, které tak vyděsilo západní politiky.

Doktor Macek cituje Putinova slova, která vyděsila svět. A přidává další zásadní zprávy, kterých si prý nikdo nevšímá
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Macek
reklama

Anketa

Co si myslíte o západních sankcích proti Rusku?

hlasovalo: 41842 lidí

Ruští plynárníci začali stavět nový plynovod. Nese název „Síla Sibiře“ a povede do Číny. Už se začal stavět a na slavnostní výkop se přijel podívat i ruský prezident Putin, za čínskou stranu pak vicepremiér Čang Kao-li.

Gazprom prý plánuje, že plyn novými trubkami poteče od roku 2019. Již od předchozího roku proto bude probíhat těžba na plynovém poli Čajanda. Tam se má těžit až 25 miliard metrů krychlových ročně. Obě strany již uvedly, že se bude jednat o největší stavební projekt na světě.

Pokud jde o Vladimira Putina, objevil Miroslav Macek ještě jednu zajímavost. Konkrétně přesný přepis jeho slov, která vyvolala mezi západními politiky výkřiky o zastrašování a chřestění jadernými hlavicemi.

„Já se však domnívám, že, sláva Bohu, nikoho ani nenapadne pouštět se v dnešní době do nějakých zásadních konfliktů s Ruskem. Rád bych připomenul, že Rusko je jednou z nejsilnějších jaderných mocností. To nejsou slova, ale realita,“ uvedl Putin, když jedním dechem ujistil, že Rusko je zastáncem politického dialogu a hledání kompromisu.

Co přesně napsal Miroslav Macek na svůj blog:

Zdaleka nejdůležitější „ukrajinská“ zpráva:
Ruský plynárenský monopol Gazprom začal s výstavbou plynovodu Síla Sibiře vedoucího do Číny. Na zahájení se přijeli podívat ruský prezident Vladimir Putin a čínský vicepremiér Čang Kao-li.
Gazprom v sobotu informoval, že plánuje spustit těžbu na plynovém poli Čajanda na konci roku 2018. První plyn do Číny má pak začít proudit v roce 2019. Pole Čajanda je klíčové pro dodávky do Číny, podle odhadů by při svém vrcholu měla těžba z pole činit 25 miliard metrů krychlových ročně, upozorňuje agentura Reuters.
Plynovod dlouhý 3968 kilometrů spojí plynová pole ve východní Sibiři s Čínou a má být nejdelší sítí pro přepravu plynu na světě. Putin i vicepremiér Číny označili projekt za největší stavební projekt na světě, investice obou zemí mají činit přes 70 miliard USD. Čína má zahájit stavbu své části plynovodu v první polovině příštího roku.

Před několika dny oblétla svět slova Vladimira Putina o tom, že Rusko sice ozbrojený konflikt nechce, ale je třeba mít na paměti, že je jednou z největších jaderných mocností. Nastala vlna nevole a slov o zastrašování, na které surfovali i mnozí čeští politici.
Co Putin řekl ve skutečnosti?
„Historická paměť je nejdůležitější součást naší kultury, naší historie i naší současnosti. A z našich historických zkušeností a historické paměti samozřejmě vycházíme i při pohledu do budoucna. Proto vám mohu říci rovnou, že Rusko je vzdálené tomu, aby se nechalo vtáhnout do jakýchkoli konfliktů velkých rozměrů. To nechceme a nebudeme dělat.
Přirozeně musíme být ovšem připraveni odrazit jakoukoli agresi proti Rusku. Naši partneři, ať se už se jejich státy ocitly v jakýchkoli podmínkách a ať už se přiklánějí k jakékoli zahraničněpolitické doktríně, musí pochopit, že co se týče ozbrojených konfliktů, je lépe se od nás držet dál. Já se však domnívám, že, sláva Bohu, nikoho ani nenapadne pouštět se v dnešní době do nějakých zásadních konfliktů s Ruskem.
Rád bych připomenul, že Rusko je jednou z nejsilnějších jaderných mocností. To nejsou slova, ale realita. Naše síly jaderného odstrašování i naše ozbrojené síly jako celek navíc dále zdokonalujeme a upevňujeme. Skutečně jsou stále kompaktnější a efektivnější, skutečně jsou stále modernější z hlediska vybavení nejmodernějšími zbrojními systémy. Pokračujeme ve zvyšování tohoto potenciálu a hodláme tak činit i nadále ne proto, abychom komukoli vyhrožovali, ale proto, abychom se cítili bezpečně a abychom mohli v klidu možnost realizovat naše plány v oblasti rozvoje ekonomiky a sociální sféry.
A co se týče cyklů, ano, myslím si, že svět se skutečně rozvíjí podle cyklického scénáře, což podle mého názoru souvisí s tím, že právě cyklický rozvoj ekonomiky je správný a smysluplný. V ekonomice to prakticky platí a ekonomové, kteří jsou zde přítomni, by to zřejmě mohli říci ještě lépe než já s tím, že ty cykly jsou různé: malé, velké a tak dále. Avšak ať už je to jakkoliv, rozvoj společnosti závisí na rozvoji ekonomiky. Protože rozvoj ekonomiky - přechod z jedné technologické úrovně na druhou, to vše se odráží na životě lidí, to vše má vliv na jejich životní úroveň a blahobyt, na sociální a politickou sféru.
Stačí se jen porozhlédnout. Nároky rostou, například v evropských zemích je již nyní, na současné úrovni technologického rozvoje, složité naplňovat stále rostoucí nároky spotřeby. To znamená, že je třeba postupovat nějak jinak: Kupříkladu kompenzovat to, co se nedaří, pomocí nějaké zahraniční politiky nebo s pomocí vojenské síly.
V tomto směru velice spoléhám na to, že nejen naše historická paměť, ale i historická paměť celého lidstva nás budou podporovat v hledání mírových řešení jakýchkoli konfliktů, které tímto nebo jiným způsobem vznikaly, vznikají a budou vznikat v budoucnu. My jsme jednoznačně zastánci politického dialogu a hledání kompromisů."

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To je zlé. Ivan Trojan a elita: Diváci volají policii. A ptají se

20:21 To je zlé. Ivan Trojan a elita: Diváci volají policii. A ptají se

Český lev se letos obešel bez diváků v Rudolfinu. Ceremoniál nicméně proběhl před kamerami České tel…