Doktor Macek objevil citát, který přesně sedne na dnešní EU. Je od Josepha Goebbelse...

29.06.2016 15:14

Bývalý poslanec za ODS Miroslav Macek se ve svých středečních glosách na serveru ParlamentníListy.cz vyjádřil k aktuálním otázkám.

Doktor Macek objevil citát, který přesně sedne na dnešní EU. Je od Josepha Goebbelse...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Macek
reklama

„Propagace evropských fondů, projektů a operačních programů stála stovky milionů korun. Povědomí veřejnosti o pomoci z Evropské unie ale nevzrostlo,“ všímá si Macek nejnovější zprávy Nejvyššího kontrolního úřadu. Sám dodává: „O to přece vůbec nešlo! Prostě se zadala reklama spřáteleným firmám a zadavatelům za to šla malá domů,“ podotkl Macek. 

Macka také zaujala glosa advokáta Pavla Hasenkopfa o evropských „elitách“. Ty si podle něj stále nechtějí připustit, že evropské národy žádný evropský národ nechtějí. „To je podstata jejich prohry a podstata evropského neštěstí je v tom, že tu prohru odmítají uznat,“ všímá si Hasenkopfových slov Macek.

Původní text ZDE.

A zároveň také zmiňuje slova nacistického představitele Josepha Goebbelse. „V žádném případě si nesmíte myslet, že my, pokud zavádíme v Evropě jistý proces pořádku, to děláme proto, abychom jednotlivým národům zkrátili život. Podle mého názoru se musí pojem svobody nějakého národa uvést do souladu se skutečnostmi, před kterými dnes stojíme, a s jednoduchými otázkami účelnosti. Tak jako v rodině nemůže mít jeden její člen právo rušit trvale svou sobeckostí její vnitřní mír, tak nemůže ani jednotlivý národ v Evropě mít natrvalo možnost stavět se proti všeobecnému procesu pořádku,“ řekl Goebbels v roce 1940.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Strčte si řeči za klobouk! Libor Bouček zchudl a měl covid. Udeřil na umělce

10:52 Strčte si řeči za klobouk! Libor Bouček zchudl a měl covid. Udeřil na umělce

Moderátor Libor Bouček slaví 40. narozeniny. Jeho kolegové ze CNN Prima News mu udělali tajnou oslav…