Doktor Macek se vyjádřil ke smrti českých vojáků způsobem, který se armádě asi nebude líbit

08.07.2014 13:30

Dnešní smrt čtyř českých vojáků v Afghánistánu okomentoval na svém profilu na sociální síti bývalý místopředseda ODS, někdejší místopředseda vlády a ministr zdravotnictví Miroslav Macek překvapivým způsobem. Poukázal na to, že příslušníci české armády tam byli dobrovolně za žold a kdykoliv mohli „jít dělat nějakou méně rizikovou práci“.

Doktor Macek se vyjádřil ke smrti českých vojáků způsobem, který se armádě asi nebude líbit
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Macek

Anketa

Hrozí v příštích 10 letech vypuknutí opravdu velké války v Evropě nebo západní Asii, která drsně zasáhne i nás?

hlasovalo: 23477 lidí

Macek nechápe, co je hrdinského na tom, být žoldákem. Ten podle něj musí pochopitelně poslouchat i ty rozkazy, se kterými vnitřně nesouhlasí. „... a musí se účastnit bitev a válek, které jsou (jako většina těch minulých, současných a budoucích) zcela nesmyslné a nic neřešící,” uvedl s tím, že žoldák si musí být dobře vědom rizika, že při výkonu své služby může být zmrzačen nebo že zemře.

„Za to je přece též placen. Má navíc na vybranou: může se kdykoliv žoldu vzdát a jít dělat nějakou méně rizikovou práci,” dodal Macek na svém facebookovém profilu.

Vše k tématu smrti českých vojáků ZDE

Celý text příspěvku Miroslava Macka facebooku:

„Pořád nerozumím tomu, co je hrdinského na tom, být žoldákem. Ten musí pochopitelně poslouchat i ty rozkazy, se kterými vnitřně nesouhlasí a musí se účastnit bitev a válek, které jsou (jako většina těch minulých, současných a budoucích) zcela nesmyslné a nic neřešící. Rizika, že přitom může být zmrzačen nebo zemře, si je jistě dobře vědom. Za to je přece též placen. Má navíc na vybranou: může se kdykoliv žoldu vzdát a jít dělat nějakou méně rizikovou práci."

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vam

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Chalífát, konečné řešení pro Evropany.“ Proč veřejnoprávní TV opět zamlčela? Analytik na nohou

5:00 „Chalífát, konečné řešení pro Evropany.“ Proč veřejnoprávní TV opět zamlčela? Analytik na nohou

TÝDEN V MÉDIÍCH Dokud byl Pavel Tuleja rektorem Slezské univerzity v Opavě, nikoho jeho publikační č…