Doktor Macek varuje před omezováním volebních kampaní. Vydělá na něm prý Babiš

09.04.2014 15:31

Na informaci dnešních Hospodářských novin, že vláda připravuje zákon, který omezí financování volebních kampaní pravděpodobně částkou sto milionů korun, zareagoval na svém webu bývalý politik ODS Miroslav Macek. Nepřímo poukázal na to, že takový zákon by kromě hnutí ANO znevýhodnil všechny ostatní strany.

Doktor Macek varuje před omezováním volebních kampaní. Vydělá na něm prý Babiš
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Macek

Podle Macka omezit volební inzerci zákonem za situace, kdy „majitel jedné politické strany zároveň vlastní neopominutelnou část médií“ by ostatní politické strany silně znevýhodnilo. Důvodem je to, že média, vlastněná majitelem politické strany, budou o představitelích této strany psát více a vesměs pozitivně. Macek tak zjevně narážel na to, že Babiš prostřednictvím své firmy Agrofert ovládá vydavatelství Mafra, které mimo jiné vydává MF Dnes, Lidové noviny a web iDnes.cz.

„Pro volby celostátního charakteru by se limit mohl pohybovat pod sto miliony korun,“ řekl dnešním HN premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) s tím, že novelu předloží na podzim. List v této souvislosti uvedl, že v kampani před podzimními sněmovními volbami oficiálně stomilionovou hranici nepřekročila žádná strana s výjimkou hnutí ANO, které kampaň stála 119 milionů. Naproti tomu při volbách v roce 2010 utratila například ODS více než 200 milionů.

Celý text Miroslava Macka týkající se chystaného omezení volební kampaně:

Omezení financování volebních kampaní zákonem je v situaci, kdy majitel jedné politické strany zároveň vlastní nepominutelnou část medií, činem velmi znevýhodňujícím ostatní politické strany. Neboť výše zmíněná media mohou a určitě budou dělat trvalou kampaň své straně prostě tím, že o představitelích této strany budou psát více a vesměs pozitivně. Úloha ostatních medií, které by mohly a měly tuto jednostrannost kompenzovat, tak dramaticky narůstá.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Arabové jsou u nás nešťastní, máme jiný způsob života. Sýrie, chemické útoky, podpora opozice? Je to jinak, informuje známá novinářka

8:07 Arabové jsou u nás nešťastní, máme jiný způsob života. Sýrie, chemické útoky, podpora opozice? Je to jinak, informuje známá novinářka

Na webu Kupředu k minulosti se objevil druhý díl rozhovoru s novinářkou a dokumentaristkou Lenkou Kl…