Doktor Macek zjistil, že není pravda, co napsal. Ale...

10.04.2013 12:08

Doktor Macek přiznal omyl. Ve středu na svém blogu Viditelný Macek vzal zpět své vyjádření z předchozího dne, kdy s uznáním citoval slova ruského prezidenta Vladimíra Putina. Nakonec se však ukázalo, že Putin zmíněná slova ve skutečnosti neřekl. Macek však poznamenává, že se na tento falešný poplach nachytalo mnoho lidí po celém světě.

Doktor Macek zjistil, že není pravda, co napsal. Ale...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Macek

„V Rusku žiji Rusové. Kterákoliv menšina, ať je odkudkoliv, chce-li žít v Rusku, pracovat a jíst v Rusku, by měla mluvit rusky a měla by respektovat ruské zákony. Pokud upřednostňují zákon šaría, pak doporučujeme, aby šli tam, kde tento zákon platí. Rusko nepotřebuje menšiny, menšiny potřebují Rusko a my jim nebudeme poskytovat žádné zvláštní výsady, ani se nebudeme snažit změnit naše zákony, aby vyhovovaly jejich tužbám, a to bez ohledu na to, jak hlasitě pokřikují o "diskriminaci",“ citoval Miroslav Macek v úterý Putinova údajná slova z projevu v ruské Dumě.

Celou úterní glosu Miroslava Macka si přečtěte ZDE

Následně zalitoval, že tomuto pozoruhodnému názoru nebylo ze strany českých médií věnováno tolik pozornosti, kolik by si zasloužil.

Následujícího dne pak na blogu po upozornění řady čtenářů přiznal, že se jedná o omyl, na který se však nachytala řada médií po celém světě. Macek nakonec zalitoval, že Putin tato slova ve skutečnosti nepronesl, protože by je milerád podepsal. „Ale třeba se konečně najde politik, který je nejen vysloví, ale hlavně podle nich začne jednat,“ věří Macek.

Úvahu nad neproneseným projevem pak zakončil latinským příslovím, které vzápětí přeložil do češtiny slovy: „V Římě buď Římanem.“    

Co přesně napsal doktor Macek:

Jak mne upozornilo několik čtenářů glos, věty prezidenta Putina o menšinách na únorovém zasedání ruské Dumy nikdy nepadly a jde o typický „hoax“, který převzala spousta médií po celém světě.
Škoda. Ale třeba se konečně najde politik, který je nejen vysloví, ale hlavně podle nich začne jednat…nakonec, už staří Římané měli přísloví (a to není hoax): V Římě buď Římanem!

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

reklama

autor: jav

Klára Kocmanová byl položen dotaz

Proč jsou veřejné charitativní sbírky daněny?

Sbírku na Martínka chcete sice od daně osvobodit, což je super, ale mě šokovalo, že jde o výjimku. Není to nelidské danit pomoc potřebným? Hodláte s tím něco dělat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Vysmívají se nám. Dělají z nás idioty.“ Holec to vzal od podlahy. Nešetřil nikoho

14:00 „Vysmívají se nám. Dělají z nás idioty.“ Holec to vzal od podlahy. Nešetřil nikoho

Vysmívají se nám a dělají z nás idioty. Moderátor Petr Holec zúčtoval ve svém pravidelném pořadu Živ…