Doktor Macek zjistil, že není pravda, co napsal. Ale...

10.04.2013 12:08

Doktor Macek přiznal omyl. Ve středu na svém blogu Viditelný Macek vzal zpět své vyjádření z předchozího dne, kdy s uznáním citoval slova ruského prezidenta Vladimíra Putina. Nakonec se však ukázalo, že Putin zmíněná slova ve skutečnosti neřekl. Macek však poznamenává, že se na tento falešný poplach nachytalo mnoho lidí po celém světě.

Doktor Macek zjistil, že není pravda, co napsal. Ale...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Macek
reklama

„V Rusku žiji Rusové. Kterákoliv menšina, ať je odkudkoliv, chce-li žít v Rusku, pracovat a jíst v Rusku, by měla mluvit rusky a měla by respektovat ruské zákony. Pokud upřednostňují zákon šaría, pak doporučujeme, aby šli tam, kde tento zákon platí. Rusko nepotřebuje menšiny, menšiny potřebují Rusko a my jim nebudeme poskytovat žádné zvláštní výsady, ani se nebudeme snažit změnit naše zákony, aby vyhovovaly jejich tužbám, a to bez ohledu na to, jak hlasitě pokřikují o "diskriminaci",“ citoval Miroslav Macek v úterý Putinova údajná slova z projevu v ruské Dumě.

Celou úterní glosu Miroslava Macka si přečtěte ZDE

Následně zalitoval, že tomuto pozoruhodnému názoru nebylo ze strany českých médií věnováno tolik pozornosti, kolik by si zasloužil.

Následujícího dne pak na blogu po upozornění řady čtenářů přiznal, že se jedná o omyl, na který se však nachytala řada médií po celém světě. Macek nakonec zalitoval, že Putin tato slova ve skutečnosti nepronesl, protože by je milerád podepsal. „Ale třeba se konečně najde politik, který je nejen vysloví, ale hlavně podle nich začne jednat,“ věří Macek.

Úvahu nad neproneseným projevem pak zakončil latinským příslovím, které vzápětí přeložil do češtiny slovy: „V Římě buď Římanem.“    

Co přesně napsal doktor Macek:

Jak mne upozornilo několik čtenářů glos, věty prezidenta Putina o menšinách na únorovém zasedání ruské Dumy nikdy nepadly a jde o typický „hoax“, který převzala spousta médií po celém světě.
Škoda. Ale třeba se konečně najde politik, který je nejen vysloví, ale hlavně podle nich začne jednat…nakonec, už staří Římané měli přísloví (a to není hoax): V Římě buď Římanem!

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kdo chce zhatit volby do Rady ČT? Dětinský omyl senátora Smoljaka, lidovecké obstrukce. A jasné slovo právníka k fintě z neziskovky

18:53 Kdo chce zhatit volby do Rady ČT? Dětinský omyl senátora Smoljaka, lidovecké obstrukce. A jasné slovo právníka k fintě z neziskovky

Zhatit volbu nových členů Rady ČT se pokoušejí ti zákonodárci, jimž nynější fungování České televize…