Doležal z Reflexu doporučuje ČSSD: Sežeňte si estébáka na jednání s Babišem a Filipem. Tři agenti se dohodnou rychle

28.04.2018 21:40

Vyjednávání o nové Babišově vládě trvá už pár měsíců, konkrétně od ledna. Názory na to, proč její sestavování trvá tak dlouho, se liší. O ten svůj se v textu pro server Reflex.cz podělil i publicista Jiří X. Doležal. „Problémy při jednání o vládě jsou pochopitelné. ČSSD nemá estébáka,“ říká komentátor.

Doležal z Reflexu doporučuje ČSSD: Sežeňte si estébáka na jednání s Babišem a Filipem. Tři agenti se dohodnou rychle
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Jan Hamáček.

„Běžný občan nechápe, jak je možné, že se svatá trojice ANO – KSČM – ČSSD už dávno na vládě nedohodla. Vysvětlení je jednoduché,“ píše v úvodu svého textu Doležal, podle něhož je přehnané, že si sociální demokraté kladou podmínky jako je odstoupení premiéra po případném odsouzení či pád vlády v případě demise jejích ministrů. „Tolik požadavků je vzhledem k počtu hlasů, které získali ve volbách, opravdu drzost,“ dodal.

Poté se pustil do rozšifrování největšího zádrhelu při vyjednávání o vládě. Je to podle něj především to, že premiér v demisi a předseda hnutí ANO byl podle bývalého příslušníka StB Jána Sarkocyho vědomým spolupracovníkem komunistické Státní bezpečnosti.

Následně se proto rozhodl uvést, co o tomto tvrzení říká wikipedie. „Ta říká: Podle dosud zveřejněných dokumentů pocházejících z archívu slovenského Ústavu paměti národa byl Babiš od 12. listopadu 1980 evidován jako důvěrník Státní bezpečnosti a 11. listopadu 1982 v bratislavské vinárně U obuvníka měl za přítomnosti kpt. Rastislava Mátraye a por. Júliuse Šumana podepsat vázací akt, čímž se stal agentem StB s krycím jménem ‚Bureš‘,“ citoval.

S komunistickou stranou už hnutí ANO při jednání o vládě nemá žádný výraznější nesoulad. Proč tomu podle publicisty tak je, je skutečnost, že i předseda KSČM Vojtěch Filip má na wikipedii šlraloup. „Od července 1985 udržoval kontakt s příslušníky Státní bezpečnosti, nejdříve jako kandidát tajné spolupráce ‚Vojtěch‘. Dne 15. dubna 1986 byl získán jako ideologický spolupracovník StB mjr. Lubomírem Antalem pod krycím jménem ‚Falmer‘. Vojtěch Filip byl řízen oblastním odborem S-StB České Budějovice, součástí I. správy SNB (Správou rozvědky StB). Za tajnou spolupráci s StB, která především spočívala v typování osob, byl IS ‚Falmer‘ opakovaně finančně odměněn,“ citoval Doležal taktéž informace čerpané z wikipedie.

Zato u vedení ČSSD, konrétně u Jana Hamáčka a Jiřího Zimoly, prý v jejich životopisech spolupráci s komunistickou tajnou policií prostě nenajdete. Podle Jiřího X. Doležala z toho nikdy nebyli ani podezřelí. Když si pak dáme tyto informace do souvislosti s opravdu úmorným jednáním o vládě, kdy k dohodě ANO s KSČM došlo snadno, zatímco dohoda ANO s ČSSD se rodí nesnadno, je podle komentátora zjevné, kde je problém.

  • Původní zdroj ZDE

„Sociální demokraté nenasadili do rozhovorů agenta! Proto vyzývám ČSSD: Okamžitě přijměte do strany Jima Čerta a pověřte vyjednáváním o koalici jeho. Tři estébáci se dohodnou tak rychle, že budeme mít vládu do konce týdne!“ uzavřel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Tohle si přečtěte! Premiér ho nemůže ani cejtit, bude zase vyvádět a bude opět na*ranej..." Kalousek se před pár dny vyjádřil na adresu Babiše a my získali nečekané svědectví

18:04 „Tohle si přečtěte! Premiér ho nemůže ani cejtit, bude zase vyvádět a bude opět na*ranej..." Kalousek se před pár dny vyjádřil na adresu Babiše a my získali nečekané svědectví

Vše začalo zhruba před čtyřmi lety, kdy se oba výrazní politici vsadili o astronomických deset milio…