Doma ho nechtěli, on to nevzdal. Ivan Langer míří do vedení ODS

27.10.2012 15:25

Voliči ODS v roce 2010 vykroužkovali Ivana Langera z postupových pozic do Poslanecké sněmovny a bývalý ministr vnitra se pak na tiskové konferenci dojemně loučil. Nyní se zdá, že by se Langer, který se mezitím stal certifikovaným advokátem, mohl do vysoké politiky vrátit. Může se totiž stát členem Výkonné rady, exekutivního orgánu své strany.

Doma ho nechtěli, on to nevzdal. Ivan Langer míří do vedení ODS
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ivan Langer
reklama

Členy Výkonné rady volí krajské organizace strany a Langer v pátek večer získal nominaci od svých spolustraníků v Šumperku. Bude se tak moci ucházet o místo v elitním stranickém orgánu.

Olomoucký kraj, který je Langerovou domovinou, má podle serveru Novinky.cz zajištěná dvě místa ve Výkonné radě. Na ně má v současnosti čtyři adepty. Z nich delegáti krajské konference vyberou dva, kteří budou kraj ve Výkonné radě zastupovat. Mezi adepty je regionální předseda Robert Knobloch, který je Langerovi blízký dále primátor Olomouce Martin Novotný a Petr Sokol. Další kandidát může vzejít z pondělní schůze v Jeseníku.      

Langer musel překousnout hořkou pilulku ve své domovské organizaci v Olomouci, kde jej při volbě kandidátů do Výkonné rady porazil olomoucký primátor Novotný. Rovněž od svých kolegů nebyl zvolen za delegáta stranického kongresu,dá se však očekávat, že nakonec na sjezd do Brna pojede. „Stává se totiž velmi často, že některý z nominovaných nemůže jet a delegátem je náhradník,“ uvedl krajský předseda Knobloch. Navíc prý může bývalý stranický místopředseda být pozván jako host.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lidi jsou spodina? Ne! udeřil Okamura na TOP 09. A rozbalil to proti EU: Vytáhl zlé věci

11:54 Lidi jsou spodina? Ne! udeřil Okamura na TOP 09. A rozbalil to proti EU: Vytáhl zlé věci

Premiér Andrej Babiš (ANO) požádal poslance o prodloužení nouzového stavu až do 11. května a podrobn…