Dominik Hašek do politiky? Neřekl ne. Zeman šikanuje část Česka, uvedl gólman

23.05.2019 7:38

Bývalý hokejový brankář Dominik Hašek vystoupil na Václavském náměstí při úterním protestu proti jmenování Marie Benešové do čela resortu spravedlnosti. Na paškál si vzal premiéra Andreje Babiše (ANO) a prezidenta Miloše Zemana. Rozhovor s ním přinesl deníkn.cz.

Dominik Hašek do politiky? Neřekl ne. Zeman šikanuje část Česka, uvedl gólman
Foto: Jonáš Kříž
Popisek: Pohled dolů
reklama

„V našem čele stojí bývalý estébák, který se upsal ďáblu, aby z toho měl osobní prospěch. Tento člověk nám dnes říká, co máme dělat?“ nechal se slyšet na Václavském náměstí Hašek, jenž se podle svých slov zajímá o politiku delší dobu a dokonce nevylučuje ani politické angažmá. 

Anketa

Prezident Zeman šikanuje část Česka, tvrdí Dominik Hašek. Má gólman pravdu?

7%
93%
hlasovalo: 26087 lidí

„Uvidíme, co bude. Tento a příští rok se chci soustředit především na byznys kolem své značky nápojů, což mě zatím naplňuje. To, co bude za pár let, je otázka. Nic nevylučuji,“ sdělil ke své možné politické kariéře Hašek. 

„Největším problémem jsou pro mě hodnoty, které jsou v české politice a které mi vadí. Vadí nejenom mně, ale také spoustě dalších lidí, což je vidět na demonstracích, kam chodí stále více lidí. Vadí mi, když nás vede člověk s takovou minulostí, jakou má. Je pro mě složité ho poslouchat nebo respektovat. Nejde jen o Babiše, ale také o Zemana. Jeden má minulost u StB, další potlačuje svobodu slova. Já si jich nemůžu a nesmím vážit,“ sdělil na adresu vrcholných představitelů naší země. 

Původní text ZDE.

Babiš je podle Haška člověk, který povýšil svůj osobní prospěch nad strádání statisíců lidí. „Takový člověk prostě nemůže být v čele naší vlády. Tedy může, ale je jasné, že se to národu příčí. On zaprodal svou duši ďáblu a povýšil svůj osobní prospěch nad ostatní. Takového člověka je složité respektovat. Jeho hodnoty jsou mi naprosto cizí. Prezident Zeman je člověk, který šikanuje část společnosti. Šikanuje určité profese, což je vidět třeba na tom, jak se vyjadřuje o novinářích, nabádá k jejich likvidaci,“ řekl Hašek. 

Na otázku ohledně cesty jeho kolegy Jaromíra Jágra do Číny odpovídat nechtěl. „To nechci komentovat,“ uvedl. 

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jen pro silné povahy! Arménský velvyslanec prozradil, co muslimští vojáci z Ázerbájdžánu provádí civilistům v Náhorním Karabachu

19:19 Jen pro silné povahy! Arménský velvyslanec prozradil, co muslimští vojáci z Ázerbájdžánu provádí civilistům v Náhorním Karabachu

Arméni v Náhorním Karabachu stále čelí vražedným útokům a násilnému vytlačování ze svého historickéh…