V pondělí 8. května si připomeneme 78. výročí konce druhé světové války. V Plzni už se objevily americké vlajky. Západ našeho státu osvobodili v květnu 1945 Američané. Průjezd vojenské techniky přilákal tisíce zvědavců.
Na Olšanské hřbitovy v Praze dorazilo pár desítek motorkářů s českými a sovětskými vlajkami, aby zde u pomníku Rudé armády uctili památku vojáků Rudé armády, kteří padli při osvobozování Československa. Tyto motorkáře vítalo u hřbitova několik příznivců, a současně se proti nim postavilo několik odpůrců s vlajkami České republiky, Ukrajiny a Spojených států.
U pomníku Rudé armády se objevila i vlajka Nočních vlků, motorkářského gangu, který se v roce 2014 podílel na obsazení Krymu a dnes podporují rozsáhlou ruskou invazi na Ukrajinu.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku



