Domov důchodců na kulaťáku zatím nebude. Investoři „hodili do tendru starosty Koláře vidle“

07.05.2018 18:10 | Zprávy

Trojice objektů v Šolínově ulici z kraje Vítězného náměstí v Dejvicích se v dohledné době rekonstruovat pro účely sociálních služeb pro seniory nezačne. Trojice účastníků výběrového řízení sestávající ze stavebních firem a subjektů provozujících domovy pro seniory totiž do závěrečného termínu neodevzdala konkrétní nabídky. Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09) v té souvislosti mluví o vlivu „negativní kampaně v rámci předvolebního boje“.

Domov důchodců na kulaťáku zatím nebude. Investoři „hodili do tendru starosty Koláře vidle“
Foto: Jonáš Kříž
Popisek: Objekty v Šolínově ulici čeká rekonstrukce a outsourcing

Radnici Prahy 6 se nepodařilo vyřešit otázku revitalizace domova pro seniory v Šolínově ulici na dejvickém Vítězném náměstí. Zájemci o rekonstrukci a následný provoz integrovaných sociálních služeb v trojici objektů totiž do závěrečného termínu výběrového řízení neodevzdali žádné konkrétní nabídky. Radnice, které starostuje syn známého diplomata Petra Koláře Ondřej Kolář (TOP 09), bude nyní zvažovat další postup. 

„Vybraní uchazeči, kteří se rok a půl podíleli na přípravě celého projektu, však nakonec své finální nabídky do 30. 4. 2018 nepředložili, což nás velmi nemile zaskočilo a překvapilo,“ uvedla v tiskové zprávě radní pro sociální politiku a zdravotnictví Prahy 6 Milena Hanušová. Samotný projekt byl přitom podle Hanušové „pečlivě připravován tak, aby byla většina potenciálních rizik přenesena na budoucího smluvního partnera – koncesionáře“, kterým by byl vítěz tendru.

Náklady na rekonstrukci objektů se podle odhadů měly pohybovat kolem 200 milionů korun, přičemž předpokládaná hodnota tendru podle informací vyvěšených na internetu činila 800 milionů.

Vítěz výběrového řízení měl podle podmínek tendru trojici domů v Šolínově ulici na pravé části Vítězného náměstí na vlastní náklady zrekonstruovat a rovněž upravit pro potřeby zařízení integrovaných sociálních služeb pro seniory.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…