Donald Trump do půl roku skončí. Úplně. Buď to zabalí sám, nebo ho sesadí, prorokuje historik

19.02.2017 7:51

Americký historik Ronald L. Feinman se domnívá, že Donald Trump ve funkci prezidenta brzy skončí. Úřadování 45. prezidenta USA prý bude druhé nejkratší v historii. Potrvá jen něco mezi měsícem až 199 dny. Dnes Trump uzavírá svůj první měsíc ve funkci, takže by teoreticky mohl skončit zítra.

Donald Trump do půl roku skončí. Úplně. Buď to zabalí sám, nebo ho sesadí, prorokuje historik
Foto: Twitter DJT
Popisek: Prezident USA Donald J. Trump se svým viceprezidentem Mikem Pencem

Britský server Independent píše, že Trump nevydrží v Bílém domě dlouho. Opírá se přitom o názor historika a znalce dějin amerického prezidentství Ronalda L. Feinmana. Ten se domnívá, že Trump jako prezident brzy skončí. Buď se funkce vzdá sám, pod tlakem, nebo bude bez milosti odvolán. Jeho místo pak zaujme současný viceprezident Mike Pence.

Nejkratší dobu v úřadě strávil doposud prezident William Harrison. Ten byl zvolen prezidentem v roce 1840. Na následnou inauguraci, která se odehrávala za ošklivého zimního dne, odmítl teplý kabát, při dlouhé ceremonii si uhnal zápal plic a ulehl. Zemřel přesně měsíc po nástupu do úřadu, který reálně nevykonával ani den.

Celý článek naleznete zde.

„Mnozí zahraniční politici a odborníci vrtí hlavou nad chováním a promluvami Donalda Trumpa pokaždé, když s typickou nestálostí a nedbalostí vystoupí na veřejnosti nebo napíše na sociální síť Twitter,“ cituje The Independent z profesorova blogu.

Vaz může Trumpovi zlomit např. aféra jeho bývalého poradce pro národní bezpečnost Michaela Flynna, jenž udržoval nepřijatelné kontakty s Ruskem. Na nich by nebylo nic špatného, kdyby byla Trumpova administrativa již u moci. Jenže nebyla. Konec Flynna v pozici poradce prosazoval právě Pence.

Ronald L. Feinman z Florida Atlantic University má za to, že se právě na počínání Donalda Trumpa ukazuje, že nedělá dobrotu, pokud se z podnikatele stane politik, nebo dokonce prezident.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Jebáj*m, kluci!“ Schillerová se vypravila do bašty socdem, na vlastní poslance kašlala. Babišovo hnutí sklízí výsměch

20:45 „Jebáj*m, kluci!“ Schillerová se vypravila do bašty socdem, na vlastní poslance kašlala. Babišovo hnutí sklízí výsměch

Je paradoxní, že se o tom redakce dozvěděla od zástupce ODS v Pardubicích. Řeč je o mediálně nezajím…