Donald Trump o Saddámovi, Kaddáfím a Asadovi. To zas bude rozruch

26.10.2015 10:51

Americký multimiliardář se už mnoho měsíců pohodlně drží v čele pelotonu republikánských uchazečů o Bílý dům, ale rozhodně neusíná na vavřínech a i nadále plní titulní stránky světových médií. Naposledy si získal pozornost svým prohlášením, že se Saddámem Husajnem a Muammarem Kaddáfím u moci by na tom byl svět mnohem lépe.

Donald Trump o Saddámovi, Kaddáfím a Asadovi. To zas bude rozruch
Foto: repro youtube.com
Popisek: Donald Trump, republikánský kandidát na prezidenta USA

Anketa

Prezident Zeman řekl, že uprchlíci používají své malé děti jako živé štíty. Vadí vám toto prohlášení?

3%
97%
hlasovalo: 13213 lidí

Trump v rozhovoru s Jakem Trapperem ze CNN poznamenal, že Irák i Libye a vůbec celý Blízký východ by byl mnohem stabilnější, kdyby Husajn a Kaddáfí nebyli násilně zbaveni moci. Jak CNN připomíná, vůdce Iráku Saddám Husajn byl v důsledku americké invaze svržen a následně popraven v roce 2006. Libyjský vůdce Muammar Kaddáfí byl zavražděn v roce 2011, kdy země čelila občanské válce a intervenci mezinárodních sil vedených NATO. „Podívejte se na Libyi a Irák. V Iráku nebývali žádní teroristé, protože Husajn by je ihned pozabíjel. A tato země je nyní, s trochou nadsázky, Harvardem terorismu. Já netvrdím, že to byl nějaký milý chlapík. Byl to samozřejmě desperát, ale v Iráku za jeho vlády prostě bylo lépe,“ řekl Trump.

Celý text v angličtině je ZDE

Republikánský kandidát na úřad amerického prezidenta také poznamenal, že Irák je nyní semeništěm teroristických bojovníků. „Právě teď už neexistuje žádný Irák ani žádná Libye. Oba státy se úplně rozpadly. Úřady již zemi nevládnou a nikdo neví, co se tam vlastně děje. Husajn i Kaddáfí zcela jistě spáchali otřesné věci. V oblasti lidských práv jsou však na tom obě země nepochybně hůř bez nich než, když zemi vedli tito dva diktátoři. Lidem žijícím na území Iráku a Libye jsou běžne usekávány hlavy, jsou mučeni a zotročováni. Pravě teď je zcela zřejmé, že zažívají mnohem horší časy než za Saddáma Husajna a Muammara Kaddáfího,“ prohlásil Donald Trump v rozhovoru pro CNN.

Trump je známý tím, že jeho názory na světové diktátory i kontroverzní světové vůdce se značně liší od postojů Obamovy administrativy. Se současným americkým prezidentem se například neshodne na hodnocení syrského vůdce Bašára Asada. Minulý měsíc Trump prohlásil, že Asad může být určitě lepší variantou než ti, které nyní Spojené státy podporují. „Nejhorší na celé věci je, že ani přesně nevíme, koho vlastně podporujeme,“ vyjádřil se americký velkopodnikatel na dresu syrské opozice. Rozdílný názor než Obama má Trump na ruského prezidenta Putina. V srpnu při jednom svém vystoupení lídr republikánské kandidátky poznamenal, že by si s ruským prezidentem rozuměl a díky svým vyjednávacím schopnostem by si jistě při jednáních s ním počínal lépe než Obama.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pro

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Teď vás naštvu! Babiš utřel Jiřího Mádla a Milion chvilek

19:54 Teď vás naštvu! Babiš utřel Jiřího Mádla a Milion chvilek

Premiér Andrej Babiš (ANO) přišel s pravidelnou nedělní zprávou „Čau lidi“ na svém facebookovém prof…