Donald Trump telefonoval s Viktorem Orbánem. Objevili prý ledacos společného

25.11.2016 10:32

Maďarský premiér Viktor Orbán si telefonoval s budoucím prezidentem USA Donaldem Trumpem. Podle agentury AP, která se odvolává na maďarský deník Vilaggazdasag, byl Orbán po telefonátu spokojen a pochvaloval si, že ve Washingtonu bude sedět muž s otevřenou myslí, jenž se nenechá omezovat ideologií. Maďarský předseda vlády se dokonce dočkal pozvání do USA.

Donald Trump telefonoval s Viktorem Orbánem. Objevili prý ledacos společného
Foto: Presalocala.com
Popisek: Maďarský premiér Viktor Orbán

„Myslím, že Amerika nyní bude mít prezidenta, který se nenechá omezovat ideologii,“ pochvaloval si po telefonátu s Donaldem Trumpem. „Je to otevřený člověk, který se víc než o politickou teorii zajímá o úspěch, výkon a výsledky,“ doplnil maďarský premiér.

Orbán věří, že se americko-maďarské vztahy opět zlepší, protože zůstávaly dobré, dokud se do nich nezačala míchal ideologie. Předseda vlády v této souvislosti narážel na kritiku, kterou si v posledních letech vyslechl od administrativy Baracka Obamy za to, že nechal postavit na hranicích Maďarska plot proti uprchlíkům. Za to si ostatně vysloužil kritiku z Bruselu. Po zvolení Donalda Trumpa 45. prezidentem USA však maďarský premiér věří, že se mezinárodní pohled na maďarskou politiku změní. Vždyť i Trump sliboval výstavbu velké zdi na hranicích s Mexikem.

Celý text v angličtině najdete zde.

Maďarský premiér se sympatiemi k Donaldu Trumpovi netajil ani v předvolební kampani. Stejně jako prezident Miloš Zeman dal i Orbán najevo, že by v roli prezidenta viděl raději Trumpa než demokratku Hillary Clintonovou. Když si s Trumpem teď telefonovali, Orbán mu sdělil, že delší dobu ve Washingtonu nebyl, protože byl považován za „černou ovci“. Trump se prý smál a připomněl Orbánovi, že takhle se v USA mluvilo i o něm. Vzápětí Trump Orbána na návštěvu Washingtonu pozval.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Skřet Klaus ml.!“ Milion chvilek zbrojí: Lidé se zlobí na Trikolóru, mají nový plán

14:19 „Skřet Klaus ml.!“ Milion chvilek zbrojí: Lidé se zlobí na Trikolóru, mají nový plán

Václav Klaus mladší opět naštval účastníky protestů Milionu chvilek pro demokracii. Neřekl nic novéh…