Donalda Trumpa pranýřují ze všech stran. Pustil se do něj už i tento muž

11. 12. 2015 19:02

Republikánský kandidát na prezidenta USA Donald Trump má na svědomí již mnoho kontroverzních prohlášení a vystoupení. Za to poslední si však vysloužil vlnu kritiky od běžného lidu, celebrit, náboženských osobností i celých zemí. Poté, co chtěl zakázat muslimům vstup do USA, proti němu vystoupil člověk, jehož Trump označuje za přítele, a tím je Muhammad Ali. Informují Novinky.cz

Donalda Trumpa pranýřují ze všech stran. Pustil se do něj už i tento muž
Foto: repro Fox News
Popisek: Donald Trump, republikánský kandidát na prezidenta USA

„My, muslimové, se musíme postavit těm, kdo zneužívají islám pro svůj osobní prospěch,“ řekl legendární boxer ve svém prohlášení pro televizi NBC. „Praví muslimové vědí, nebo by alespoň měli vědět, že se naše náboženství nikoho na islám obracet nesnaží.“

Boxer následně vyzval politiky k tomu, aby bojovali za osvětu, skrze kterou by měli lidem ukázat, „že islám a džihádismus nejsou jedno a totéž“. Poté odsoudil teroristické útoky obecně.

Na Trumpovu hlavu ale padá kritika ze všech stran. Britský premiér, Bílý dům, demokrati i republikáni, ti všichni jsou pobouřeni jeho vystupováním.

Celý text zde

Dokonce se objevila petice, jejímž cílem je zakázat Trumpovi vstup na území Velké Británie. Ta má již dostatek podpisů proto, aby se jí musela zabývat britská justice.

Ve Spojených arabských emirátech dokonce strhávají jméno Donalda Trumpa z jeho golfových hřišť a developerských projektů a obecně se snaží jej vymazat z veškerého veřejného prostoru.

Proti Trumpově kandidatuře na prezidenta protestovaly před jedním z jeho hotelů stovky lidí, kteří se vymezovali proti „islamofobii, arabofobii a xenofobii“.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: spa

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sekta nedotknutelných z Kavčích hor. Otřesné svědectví, co se dělo ve Sněmovně kolem schvalování zpráv

20:17 Sekta nedotknutelných z Kavčích hor. Otřesné svědectví, co se dělo ve Sněmovně kolem schvalování zpráv

Česká televize a její rada se chová jako sekta nedotknutelných, která odmítá poslancům odpovědět na …