Doporučení, kterému se nedá odolat. Brněnský Hollan sepsal, proč to hodit Němcové a Šabatové

09.10.2020 10:16

Brněnský politik Matěj Hollan vyjádřil na svém facebookovém profilu podporu třem ženám, které podle jeho slov mají být v Senátu.

Doporučení, kterému se nedá odolat. Brněnský Hollan sepsal, proč to hodit Němcové a Šabatové
Foto: Piráti
Popisek: Adéla Šípová

"Asi tím dost lidí překvapím, ale u všech těchto žen, ač jsou každá z nich z dost jiného těsta a na různých částech politického spektra, si myslím, že by měly zasednout v Senátu. Vlastně už proto, že žen je v politice málo, ale to není určitě to hlavní, důležitější je, že na všechny jsou vedeny zbabělé útoky, na některé právě teď před volbami," uvedl Hollan.

Následně jmenoval Adélu Šípovou, Miroslavu Němcovou a Annu Šabatovou.

"Adéla Šípová - kandidátka do Senátu za obvod Kladno kandiduje v druhém kole proti Bendlovi. Nic proti, mám starý ODSácký mafoše z Topolánkovy etapy vlastně docela nostalgicky rád, ale pán se ukázal jako prvotřídní kokot, když namísto normálních témat vytáhl BUBUBÁKY Z AFRIKY. Ano, migrace. Ta vždycky zabere, migranti jsou prostě trvalou hrozbou a stejně jako kokot Grois ve Znojmě proti Třetinovi, Bendl nemá co by jiného za ta léta v politice nabídl, než říci o své soupeřce, že tady chce MIGRANTY. Čistě za to si zaslouží jít do prdele," řekl zostra Hollan.

"Druhá osoba je Miroslava Němcová, která je v ODS celou tu dlouhou dobu a má jistě za to, co ODS dělala, osobní zodpovědnost - které se ostatně ani nijak nezříká. Nicméně, ač se to mnoha mým kamarádům nemusí líbit, tak i pravice má své 'ikony' a jednou z nich je i Miroslava Němcová, která je v politice tak dlouho, že už má nárok jít hájit svou politiku do Senátu, a světe div se, drtivě v centrálním pražském obvodu zvítězila, ač jinak se zde volí hipsteři. Zvítězila tak, že druhé kolo je formalita a dostane v něm něco kolem 70 %. A protikandidáta Hampla, který je mi jinak názorově samozřejmě mnohonásobně bližší, nenapadlo nic chytřejšího, než do ní začít úplně mimózně kopat a jančit jak malej kluk, kterýmu někdo sebral hračku. Namísto důstojného dokončení souboje v pozici sparing partnera čteme jeden atak za druhým, a všechny jsou pochopitelně zcela zbytečné, pokud tedy není cílem nahnat Němcové ještě víc voličů, kteří tohle číst nechcou," dodal.

"A třetí je Anna Šabatová, na kterou se podobně útočí celý život. Zatímco Miroslava Němcová je vinna tím, že je v ODS, tak Šabatova je celoživotně vinna tím, že si dovoluje mít levicové názory. Dovolovala si to, ludra jedna, i za komunismu, kdy byla mluvčí Charty 77 a byla jednou z klíčových osob disentu a přesto se nepoučila a nepřísahala na poctivou pravicovou politiku jako na jediný možný přístup k životu. Mít sociální smýšlení, to je hned krůček ke gulagům. Taky byla ombudsmanka, která pomohla desítkám tisícům lidí, ale kromě toho musela v některých komplikovaných kauzách zaujmout nějaké stanovisko, což je nepřijatelné! Celá kampaň je lemována kravinami o Aničce a "nevyjasněné roli v kouřimské kauze", kterou sice už dávno vyjasnil tehdejší ombudsman Motejl, ale koho to zajímá," uvedl.

"Myslím, že všechny tyto ženy docela názorně ukazují, že to holky nemají v politice úplně jednoduché, už jen pro to, že ty dvě starší jsou samozřejmě pro diskutéry z obou stran názorového spektra 'fuchtle' a 'čarodějnice', a ta mladší je hlavně 'pohledná'. Myslím, že by bylo projevem docela svěžího rozumu, kdyby se právě tyto tři ženy do Senátu dostaly a mohly mimojiné pracovat na tom, aby se naše politické prostředí alespoň trochu kultivovalo..." zakončil Hollan.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Do Prahy ne, půjde vám tam o život! Kamarův právník zase v akci proti Čechům. Tvrdík reaguje

22:35 Do Prahy ne, půjde vám tam o život! Kamarův právník zase v akci proti Čechům. Tvrdík reaguje

„Nejezděte do Prahy, je to tam nebezpečné, půjde o život! Nemá cenu riskovat,“ varuje před cestami d…