Podle primátora Bohuslava Svobody (ODS) bude město nejprve hledat jiné cesty, než je zdražování jízdného. "Zdražení je možné až poté, co budeme vědět, že nejsme schopni uspořit na provozu firmy," řekl na dotaz ČTK.
Loňské náklady podniku přesáhly 14 miliard korun
Dopravní podnik tvrdí, že od města dlouhodobě dostává málo peněz na služby, které od něho Praha žádá. Loni to bylo 10,6 miliardy korun. Zároveň jej finančně tíží nevypověditelné smlouvy z minulosti. Jde třeba o dlouhodobý kontrakt na nákup tramvají za 19,2 miliardy korun. Řadu dalších nevýhodných smluv se snaží vypovědět nebo upravit.
Loňské náklady podniku přesáhly 14 miliard korun, na jízdném ale vydělal 3,86 miliardy korun. Cestující za předplatné platí od roku 2008 stejně. Zdražení kuponů o 24 až 30 procent by vyneslo 500 milionů korun ročně. Pokud by se tak stalo od července letošního roku, podnik by navíc získal 130 milionů. Změnou systému slev by navíc ušetřil 1,4 miliardy korun ročně. Materiál uvádí, že zdražovaní by mělo být pozvolné, nikoli "skokové".

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: čtk, mp