Dozorčí rada pražského DPP rozhodne o rezignaci ředitele Křístka

26.09.2013 6:05 | Zprávy
autor: dkr, čtk

Dozorčí rada pražského dopravního podniku se dnes sejde na mimořádném jednání. Bude řešit budoucnost generálního ředitele firmy Milana Křístka. Ten v úterý nabídl k 30. listopadu svou rezignaci. Podle informací ČTK je pravděpodobné, že rada Křístkovu rezignaci přijme.

Dozorčí rada pražského DPP rozhodne o rezignaci ředitele Křístka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tramvaj číslo 10

Nabídku rezignace na post ředitele a předsedy představenstva poslal pražským radním, kteří jsou zároveň představenstvem firmy, dopisem. Šéf největší městské firmy tvrdí, že ze strany akcionáře, tedy hlavního města Prahy, necítí podporu.

Neshody ředitele a Prahy se týkají mimo jiné zdražení jízdného. Zadlužený dopravní podnik je i kvůli nevýhodným smlouvám z minulosti ve špatné finanční kondici. Křístek městu navrhoval jako jedno z řešení právě zdražení jízdného.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pár facek ministru Klempířovi. Pohrozil Hynek Čermák

13:44 Pár facek ministru Klempířovi. Pohrozil Hynek Čermák

Lidskoprávní aktivista Jaroslav Miko si do svého kamionu pozval herce Hynka Čermáka, který se neúspě…