Drábek se vrací. U Jílkové vás večer přesvědčí, že si máte spořit na stáří

07.02.2013 10:22

Exministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek (TOP 09) bude ve čtvrtek hostem pořadu Máte slovo Michaely Jílkové, který vysílá Česká televize. Dnešním tématem je důchodová reforma a diskutabilní druhý pilíř. Drábek byl častým hostem Jílkové už v době svého působení v čele resortu.

Drábek se vrací. U Jílkové vás večer přesvědčí, že si máte spořit na stáří
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaromír Drábek

Exministr bude odpovídat na dotazy, zda má smysl se do druhého pilíře v jeho současné podobě zapojovat a jaké možnosti vlastně druhý a třetí pilíř pro důchodce nabízejí.

Vedle stávajícího průběžného státního důchodového systému a soukromého penzijního připojištění vstoupil do důchodového systému od 1. ledna letošního roku ještě tzv. druhý pilíř, který ale přináší mnoho nejasností.

Nejistota a otázky

Vstup do něj je dobrovolný, vystoupit z něj už ale následně není možné. ČSSD plánuje při první možné příležitosti toto opatření zrušit, respektive zrušit celý druhý pilíř. I kdyby se tak však nestalo, panuje zde nejistota, zda budou tyto fondy výnosné a jaké budou pro spořitele záruky.

Kromě Jaromíra Drábka se diskuse na dané téma zúčastní také náměstek ministra financí Radek Urban, expremiér a bývalý eurokomisař Vladimír Špidla (ČSSD), finanční analytik Petr Syrový a Jaroslav Vostatek z Vysoké školy finanční a správní.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: adr

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Skrytá nenávist Čechů vůči většině cizinců z východu?! Petr Žantovský předkládá, co se mu podařilo objevit. A týká se to televize

7:51 Skrytá nenávist Čechů vůči většině cizinců z východu?! Petr Žantovský předkládá, co se mu podařilo objevit. A týká se to televize

TÝDEN V MÉDIÍCH Za brutální manipulaci internetovými a mediálními obsahy považuje Petr Žantovský roz…