Drama v Tunisku: Českou rodinu považovali za teroristy. Prý provokace Arabů

27.11.2017 18:45

České turisty v Tunisku čekalo nemilé překvapení. Zadrželi je ozbrojenci a dovezli je na místní policejní stanici, kde zjišťovali, zda čeští rodiče a jejich pětiletý syn nepodporují teroristy.

Drama v Tunisku: Českou rodinu považovali za teroristy. Prý provokace Arabů
Foto: wiki
Popisek: Vlajka Tuniska

Deník Právo přinesl informace o tom, že českou rodinu zadrželi lidé se zbraněmi. Rodina sice přivolala policii a strážci zákona opravdu přijeli, ale překvapené české rodině sdělili, že ji zadržují a musejí prošetřit jejich možné napojení na teroristy.

„Arabové v civilu hovořící špatnou angličtinou nás za tmy uprostřed lesa dojeli s vozidlem a bez dovolení nám otevřeli kufr auta. Tvrdili, že jsou policisté, ale ukázali nám pouze jakousi kartičku s tuniskou vlajkou bez jména a čísla. V jednu chvíli se nám podařilo ujet, ale asi po 300 metrech stálo přes silnici další auto a během chvilky jsme byli zablokovaní druhým vozem i zezadu,“ popsal deníku dramatické chvilky muž.

„Zamkli jsme se v autě a volali na tísňovou linku tuniské policie 197. Asi po půl hodině dojeli policisté se samopaly. K našemu překvapení nám zadrželi pasy a museli jsme je následovat na stanici. Zde nám řekli, že nás podezřívají z terorismu, a vyslýchali nás téměř dvě hodiny a nevadilo jim, že je dítě venku samo v autě. Kolem třetí hodiny ráno se nám nakonec omluvili s tím, že jsme asi byli v nesprávný čas na nesprávném místě,“ řekl muž.

Rodina holduje hře, ve které se s pomocí souřadnic hledají skryté poklady a v Tunisku se prý dosud hrála běžně.

Turista je přesvědčen, že šlo o policejní provokaci. Jakýsi vzkaz Arabů určený Evropské unii: Když vy můžete podezírat naše lidi z podpory teroristů, my můžeme dělat totéž. A na tento postup si chce turista, sám absolvent Policejní akademie v Praze, stěžovat u ministerstva vnitra i ministerstva zahraničí.

„Při cestách do Tuniska se na stránkách ministerstva zahraničních věcí píše jen o riziku teroristických útoků a únosů. My jsme tam přitom narazili pouze na milé lidi, jen občas trochu otravné, když chtěl někdo bakšiš. Ale o riziku kontaktu s policisty není nikde ani řádka. Turisté nejen z Česka by přitom o tomt měli vědět, do podobné situace se může dostat kdokoli další a nemusí to skončit takhle dobře,“ varoval muž.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ruská lobby to prý chce a Zeman to udělá. Čunek kolaboruje. Okolo Babiše je stále rušno

18:29 Ruská lobby to prý chce a Zeman to udělá. Čunek kolaboruje. Okolo Babiše je stále rušno

Publicista Jiří Sezemský má na stránkách serveru Forum 24 za to, že prezident Miloš Zeman drží u moc…