Dříve organizoval losovačky, teď v Brně odhaluje korupci

02.08.2012 22:36

Michal Petřík se původně staral na Ústecku o čerpání evropských dotací. Poté, co Evropská komise přestala program Severozápad proplácet, protože měla podezření na korupci, se Petřík stal ředitelem na brněnském antimonopolním úřadě.

Dříve organizoval losovačky, teď v Brně odhaluje korupci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze, ilustrační foto
reklama

Podle Aktuálně.cz se Martina Petříka týká kauza spuštěná společností Phillips. Ta předložila v soutěži o dodávku CT přístrojů nejlepší nabídku, jenže holding Krajská zdravotní zrušil tendr. Výrobce si pak u Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) stěžoval a v listopadu dostal za pravdu, že ke zrušení nebyl důvod. Jenže holding se odvolal a podruhé se už úřad přiklonil na jeho stranu.

Podle serveru to souvisí s tím, že v tuto dobu už řídil pátý odbor veřejných zakázek antimonopolního úřadu právě Petřík. Přitom letos v únoru byl ještě předsedou představenstva společnosti ROPRO, která pro holding organizovala čerpání evropských dotací.

Mluvčí úřadu Kristián Chalupa se zatím ke střetu zájmů nevyjádřil. Petřík tak tedy údajně může manipulovat se spory před antimonopolním úřadem. Mezi jeho zákazníky patří hlavně instituce ze severních Čech, například město Chomutov.

Nejčastěji však právník pracoval pro Ústecký kraj, pro nějž organizoval třeba losovačky na výstavbu dvou cyklostezek. Ty vyšly na dvanáct a osm milionů korun za kilometr, což kromě dvou pražských stezek činí nejvyšší ceny v republice.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Václav Vlk, signatář Charty: O Babišovi si můžete myslet, co chcete. Ale představte si, že by koronu měli řešit Fiala s Kalouskem...

15:58 Václav Vlk, signatář Charty: O Babišovi si můžete myslet, co chcete. Ale představte si, že by koronu měli řešit Fiala s Kalouskem...

Signatář Charty 77 Václav Vlk má za to, že řada lidí sice nemusí milovat Andreje Babiše (ANO), ale v…