Drsný útok na Tomáše Zdechovského za hlasování o Marine Le Penové. Pak se europoslanec postavil čelem lidu, aby to vysvětlil

08.03.2017 10:12

Europoslanec za KDU-ČSL Tomáš Zdechovský hlasoval o vydání Marine Le Penové k trestnímu stíhání. Kriminalizace favoritky francouzských prezidentských voleb vyvolala značný rozruch a Zdechovský to od řady lidí schytal, neboť hlasoval pro její vydání. Své si vyslechl i od čtenářů ParlamentníchListů.cz, kterým se snažil na svém profilu své hlasování vysvětlit.

Drsný útok na Tomáše Zdechovského za hlasování o Marine Le Penové. Pak se europoslanec postavil čelem lidu, aby to vysvětlil
Foto: Hans Štembera
Popisek: Europoslanec Tomáš Zdechovský

Zdechovský na dotaz čtenáře vysvětloval, že jen vyhověl přání Marine Le Penové, která si sama přála být vydána. „Bude teď souzena ve Francii podle francouzských zákonů. Pro ni je to v podstatě předvolební tah, protože ten zákon je opravdu strašný,“ vysvětluje důvody.

Kdyby prý hlasoval proti vydání, a předsedkyně Národní fronty nebyla vydána, riskovali by europoslanci, že omezují členský stát ve výkonu jeho spravedlnosti a chrání někoho, kdo se provinil a má za to být souzen.

„Francie požádala o její vydání, tak se jim vyhovělo,“ uzavřel Zdechovský. A vše zakončil narážkou na politiku Marine Le Penové, bojující za vystoupení Francie z EU. Pokud by prý dosáhla svého cíle, neměla by dnes vůbec žádnou imunitu a šla by bez nějakých debat o vydávání rovnou před soud.

Anketa

Kdo bude po volbách německým kancléřem? (Ptáme se na váš odhad, ne na vaši preferenci)

hlasovalo: 5412 lidí

CELÁ ODPOVĚĎ TOMÁŠE ZDECHOVSKÉHO ZDE

Sociolog a neúspěšný senátní kandidát Petr Hampl naopak hlasování o Le Penové vnímá tak, že Zdechovský se konečně „odkopal“. „Už několik let ho pokládám za jednoho z nejhorších grázlů v české politice. Prosazuje stejné věci jako extrémní křídlo ČSSD a lže obyvatelům, že je na jejich straně,“ napsal o europoslanci na svém facebooku.

Někteří jeho přátelé mu prý nevěřili, co je Zdechovský zač, a nyní se jeho názor potvrdil. „Lidé typu Zdechovského zničili českou demokracii, protože totálně podlomili důvěru v základní demokratické instituce,“ dodává.

Pak Hampl odkazuje lidi se silnými nervy na Zdechovského komentář pro Šafrův server Svobodné fórum. „Nejlepší je společná měna euro, a komu se to nelíbí, ten patří do vězení. Padesátá léta jako vyšitá,“ vypíchl z něj.

Zmínil také, že Zdechovský varuje před „socialistickým populismem“. „Sám je členem strany, která se podílela na cíleném zničení venkovských hospod a krámků, a teď před volbami je chce zachraňovat dotacemi,“ připomíná další aktivity lidovců.

A na závěr připomněl Zdechovského myšlenku, že Marine Le Penová by „nepomohla při řešení problémů spojených s migrací“. „Rozhodně by nepomohla tak, jak si představují Angela Merkelová a její český patolízal Tomáš Zdechovský,“ okomentoval to Hampl a uzavřel tím, že pro lidoveckého europoslance zavedl nový hashtag. Od nynějška jej ve světě sociálních sítí hodlá označovat výhradně #SmradZdech.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Až na konci roku Němci odstaví tři tisíce megawattů v jaderkách... Expert na energie vám teď prozradí, kolik si ještě připlatíme

18:39 Až na konci roku Němci odstaví tři tisíce megawattů v jaderkách... Expert na energie vám teď prozradí, kolik si ještě připlatíme

Elektřina zdražuje. Proč se tak děje? „Zdražují se všechny vstupy pro výrobu elektřiny – uhlí, plyn,…