Drtinová dostane svůj pořad. Co vám na tom vadí, uklidňuje šéf ČT křičící odbory

09.08.2013 14:26

Daniela Drtinová skončí v pořadu Události, komentáře České televize. Odbory ČT za tímto krokem vidí politickou objednávku. Ředitel veřejnoprávní televize Petr Dvořák to ale vidí jinak. Moderátorka prý dostala nabídku na vedení pořadu pod vlastním jménem, což lze jednoznačně považovat za kariérní růst. Co se tedy odborům nelíbí?

Drtinová dostane svůj pořad. Co vám na tom vadí, uklidňuje šéf ČT křičící odbory
Foto: Hans Štembera
Popisek: Generální ředitel ČT Petr Dvořák
reklama

„Mít pořad, který nese Vaše vlastní jméno, a který se navíc vysílá před nejsledovanější zpravodajskou relací, považuji za jednoznačný profesní růst. Naprosto tak nerozumím tomu, proč se odbory proti takové nabídce vymezují, v podstatě tak zcela popírají svoji roli. Vidí-li zde pak politické tlaky, musím konstatovat, že jsou to právě odbory, kdo je do této věci vnáší,“ říká generální ředitel ve vyjádření pro Českou televizi.

Své představy by mohla Daniela Drtinová zrealizovat v pořadu Interview ČT24, jenž je vysílán v prestižním čase před hlavním večerním zpravodajským pořadem ČT Události. Možná se tak zrodí pořad Interview Daniely Drtinové. Po Otázkách Václava Moravce to bude teprve druhý pořad, jenž by se měl opírat o konkrétní osobnost.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Hamáček zalapá po dechu…“ Přinášíme zprávy z politického podsvětí o dění uvnitř socdem. Prachy, vliv, prachy a zase prachy. Tohle se líbit nebude

4:43 „Hamáček zalapá po dechu…“ Přinášíme zprávy z politického podsvětí o dění uvnitř socdem. Prachy, vliv, prachy a zase prachy. Tohle se líbit nebude

Stačilo pár slov senátora Lásky, aby se věci daly do pohybu. Šlo o jediné: senátor se opřel do minis…