Druhý protest proti migrantům zaujal na Slovensku méně lidí

11.07.2015 21:41 | Zprávy

Bez většího zájmu veřejnosti se na Slovensku uskutečnil druhý protest proti imigrantům. Na demonstraci, kterou do centra Žiliny na severu země svolala krajní pravice, přišlo podle odhadu policie asi 400 lidí. To je výrazně nižší účast než na podobné akci v Bratislavě, kam v červnu přišlo několik tisíc lidí. Odpůrci krajní pravice i tentokráte zorganizovali vlastní shromáždění.

Druhý protest proti migrantům zaujal na Slovensku méně lidí
Foto: thinkstock.com
Popisek: Uprchlíci z Afriky, ilustrační foto

"Kvóty byly zatím zrušeny, protože Brusel se lekl aktivního odporu na Slovensku, v Česku a v Maďarsku. Nemysleme si, že pány v Bruselu myšlenka zničit Evropu přešla," řekl z pódia šéf neparlamentní krajní pravicové Lidové strany Naše Slovensko a předseda (hejtman) Banskobystrického kraje Marian Kotleba. Reagoval tak na návrh Evropské komise přerozdělovat uprchlíky na základě kvót, které státníci členských států EU odmítli. Za důležité také označil, aby shromáždění proti imigrantům pokračovala po celém Slovensku.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: čtk, mp

Ing. et Ing. Miloš Nový byl položen dotaz

Migranti

Kde berete tu jistotu, že migranti, kteří nám budou přiděleni pro nás nebudou hrozbou, že to tu pak nebude třeba jako v Německu nebo ve Francii? Vždyť my si vůbec nebudeme moc vybrat, koho zde chceme

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

V Kyjevě zuří kvůli Ficovi. Stačilo jedno slovo

18:30 V Kyjevě zuří kvůli Ficovi. Stačilo jedno slovo

Slovenský premiér Robert Fico vyvolal diplomatickou roztržku s Ukrajinou po svém kontroverzním faceb…