Drzí lidovci vysávají voliče ODS, píše komentátor. I díky Klausovi

25.05.2015 10:52

Křesťanští demokraté, jak svou stranu rád nazývá staronový předseda KDU–ČSL Pavel Bělobrádek, o víkendu absolvovali sjezd a ukázali, že to s obrodou partaje myslí vážně a úspěšně přebírají hlasy oslabené ODS a TOP 09. Podle komentátora Lidových novin Zbyňka Petráčka se to děje i díky Václavu Klausovi.

Drzí lidovci vysávají voliče ODS, píše komentátor. I díky Klausovi
Foto: red
Popisek: Stovka delegátů na sjezdu KDU-ČSL

KDU–ČSL předvedla, že se dokázala velmi rychle oklepat z volebního debaklu roku 2010. Dnes to dokonce vypadá, že jde o jedinou akceschopnou pravicovou alternativu Andreji Babišovi a jeho ANO, neboť ODS a TOP 09 nijak výrazně neposilují, ačkoli jsou v opozici. Stále si nesou stigma své předchozí vlády.

„Arogantní občanské demokraty vytěsňují drzí lidovci, tak by mohl znít jejich nový slogan. Hledáte-li příčinu vzestupu lidovců, vedle nových tváří k ní nepochybně patří i úpadek ODS a TOP 09, který naplno propukl s pádem Nečasovy vlády. Ať je to jakkoliv nespravedlivé, ODS se v očích řady voličů stala takovým symbolem arogance, že z toho lidovci dodnes těží coby vysavači hlasů pravice,“ píše komentátor.

Svůj podíl na tom má i Václav Klaus, který kdysi řekl, že ODS tu není pro byznys, ale pro trh, a voliči na to slyšeli. Křesťanským demokratům dnes v duchu tohoto hesla stačí stát proti majiteli Agrofertu Babišovi, neboť je zřejmé, kdo zde dnes zastupuje byznys. Lidovci si tak vystačí s kritikou např. elektronické evidence tržeb, což také dělají.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk, mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Strašné věci! vybalil Okamura na Daniela Hermana. Šel do historie

7:14 Strašné věci! vybalil Okamura na Daniela Hermana. Šel do historie

Někdejší lidovecký ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL) usedne v Radě vlády pro lidská práva, kt…