Minář je naivní. Ale ti za ním... Vidlák tuší, co znamenala Letná

Spustit čtení článku

Tato funkce je dostupná jen pro přihlášené uživatele s aktivním předplatným typu Lepší čtení a vyšší. Předplatné i Prémiové body PL můžete získat i zdarma, přečtěte si více v tomto článku.

25.03.2026 16:49 | Rozhovor

VIDLÁKŮV TÝDEN Letná byla vzkaz, soudí bloger Daniel Sterzik alias Vidlák. Koho? Mikuláše Mináře ani přítomných umělců nikoliv. „Lidé, co tu demošku skutečně organizovali, ti naivní nejsou,“ upozornil s tím, že se jednalo zejména o demonstraci síly a schopností. „Ti lidé by tam přišli, i kdyby Minář poskakoval jako orangutan,“ soudí Vidlák.

Minář je naivní. Ale ti za ním... Vidlák tuší, co znamenala Letná
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Daniel Sterzik alias Vidlák

Tak nám demonstrovali chvilkaři. A hezké to měli. Plno obrazovek, zázemí, ulička pro odchod, pořadatelů mraky… Člověk by se skoro podivil, kolik to stálo, ne?

Jo, slušně to měl Minář naplněné. Škoda jen, že podobně naplněný neměl i program. Sejít se demonstrovat proti Andreji Babišovi a pak lidem doporučit, aby ho tolerovali... Stejně tak jim doporučit, aby vstupovali do politických stran... Já nevím, je to to, co chtěli lidé slyšet? Je toto ten recept, jak zbavit zemi hentoho oligarchy? Ta bezradnost z toho úplně čišela. Jsme ti správní, hodnotoví, ukotvení, máme na své straně mééédia... A stejně nějak nevyhráváme. 

Ale s proslovy už to bylo horší. Mikuláš Minář tam na opozici apeloval, aby provedla sebereflexi, pustila do stran nové lidi, a možná dokonce i tolerovala menšinovou vládu Babiše. A za to dostal Minář za uši nejen od politiků, ale hlavně od dalších pravdoláskařů. Je podle vás Minář skutečně tak naivní, že si myslí, že by to mohlo fungovat?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Vladimíra Ludková byl položen dotaz

Trefné

,,Politika se změnila v soutěž o to, kdo koho označí za většího lumpa. O budoucnosti se mluví stále méně. Návrhy se neposuzují podle jejich přínosu, ale podle toho, kdo je vyslovil. Politické strany se většinou zabetonovaly ve svých pozicích, a to samé se často stalo i s jejich členy a kandidáty. Za...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Bejt za vodou a v balíku jako Babiš., Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseVlastík1 , 25.03.2026 22:36:24
odkoupím od Práglu Letnou a oseju ji řepkou. Michprdi budou mít po žížalkách a ještě z tý pláně bude nějakej užitek.

|  7 |  0

Další články z rubriky

„Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

12:59 „Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

Potřebuje ÚS k řešení žaloby prezidenta spoustu času? Na tuto otázku pro ParlamentníListy.cz odpovíd…