Držte ústa, nebo kandidujte, vyhlásil dramaticky Sobotka. A v ČSSD to má tuto odezvu

23.11.2016 8:24

Napětí v ČSSD před volebním sjezdem roste. Projevuje se to i slovními přestřelkami mezi šéfem strany Bohuslavem Sobotkou a některými vysoce postavenými členy strany. Píše o tom server Novinky.cz.

Držte ústa, nebo kandidujte, vyhlásil dramaticky Sobotka. A v ČSSD to má tuto odezvu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka

„Je důležité si uvědomit, že sociální demokracie má před sjezdem. Bude se tam volit celé vedení. Pokud někteří lidé věnovali týdny kritice vedení strany, tak mají možnost jít s kůží na trh,“ řekl v úterý Sobotka novinářům.

Server připomíná, že Sobotkovým zastáncům se nelíbí, že si poslanec Jeroným Tejc řekl o post statutárního místopředsedy přes média, místo aby věc vyjednal uvnitř strany. V pondělí jeho nominaci podpořil městský výkonný výbor sociálních demokratů v Brně.

Celý text je ZDE

Nevoli podle serveru vzbudila i Tejcova slova, že by mohl porazit Sobotku v boji o post předsedy. „Kdo mě v posledních měsících sledoval, tak nepochybuje, že bych měl dost odvahy i sil svést souboj o předsedu. A za současné situace ho možná i vyhrát,“ řekl Tejc Právu.

Mezi Sobotkovy kritiky patří i jihočeský hejtman Jiří Zimola, který nedávno navrhl, aby soc. dem. zvolila nového předsedu a Sobotkovi nechala do konce funkčního období pozici premiéra.

„Válka růží zjevně začala. Soudím tak i z dnešního bojovného prohlášení B. Sobotky na mou adresu. Nehodlám se nechat vtáhnout do zbytečných a vyčerpávajících bojů, a jde-li i B. Sobotkovi o ČSSD, měl by si podobné výzvy odpustit,“ napsal Zimola Právu.

Ani Tejcovi se Sobotkova výzva nelíbila. „Pokud bych včera (v pondělí) oznámil kandidaturu na předsedu ČSSD, jistě bych si od něj dnes vyslechl oprávněnou kritiku, že oslabuji premiéra a ohrožuji výsledek podzimních voleb,“ uvedl.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Merkelová je minulost, němečtí Zelení představili vizi nového světa: Neptejte se, kolik stojí ochrana klimatu. Buřtožrouti

20:02 Merkelová je minulost, němečtí Zelení představili vizi nového světa: Neptejte se, kolik stojí ochrana klimatu. Buřtožrouti

Němečtí Zelení kromě programové shody s českými Piráty kopírují i předvolební vývoj popularity. Zatí…