Duhový fašismus. Takto prý Obama s Clintonovou systematicky likvidovali křesťanskou kulturu

03.02.2017 10:31

45. prezident USA Donald Trump je potřetí ženatý, občas mluví jako dlaždič. Jako majitel kasin provozuje hazard. To všechno je pravda. A celá řada křesťanů mu i tak dala svůj hlas. Proč? Možné vysvětlení podává bloger Jonathon van Maren. Podle jeho názoru křesťané pod Obamou trpěli. Už nechtěli dál snášet „duhový fašismus“.

Duhový fašismus. Takto prý Obama s Clintonovou systematicky likvidovali křesťanskou kulturu
Foto: Twitter DJT
Popisek: Prezident USA Donald J. Trump se svým viceprezidentem Mikem Pencem

„Nyní, po zvolení Donalda Trumpa, dosáhl kolaps na levici rozměrů, které konkurují Černobylu. Studenti Cornellovy univerzity se sešli na slzavém setkání, aby truchlili nad pádem Hillary Clintonové. Jako obvykle bylo zfalšováno značné množství zločinů z nenávisti a levice hlasitě upozorňovala na každé potenciálně rasistické graffiti jako důkaz, že volba Trumpa povede k surovým rasovým válkám. Skutečné násilí a výtržnosti naštvaných pokrokářů jsou téměř zcela ignorovány. A konečně, v televizních besedách po celé zemi se soustavně omílá jedno téma: strach. Zvolení Donalda Trumpa budí zřejmě v mnoha lidech pocit, že vedení země je nyní jaksi zásadně proti nim, což je děsí,“ píše hned na úvod Jonathon van Maren. Českým čtenářům přinesl jeho text server Konzervativní listy.

Celý komentář naleznete zde

Levicově smýšlející voliči prý mají zkrátka pocit, že se jim zhroutil svět. Jenže hodně podobně se podle Jonathona van Marena cítili i křesťané za vlády Baracka Obamy. Kdyby prezidentské volby vyhrála Clintonová, utrpení křesťanů by prý pokračovalo. Proto hlasovali křesťané pro Trumpa, ačkoli je už potřetí ženatý a ve svých kasinech provozuje hazardní hry. K dovršení všeho zlého nechodí nový prezident USA daleko pro hodně sprostá slova. A přesto byl pro mnohé křesťany mnohem lepší volbou než Hillary Clintonová.

Křesťané se bojí, řeknu vám proč

„Už skoro celé desetiletí se na křesťany bez ustání sypou útoky z nejvyšších vládních míst. Obama chce donutit křesťanské církve a školy k přijetí nejradikálnější a nejnovější verze genderové ideologie a je ochoten v tom podniknout exekuční kroky, jen aby ty méně osvícené přiměl k tomu, že se zařadí do stáda. Obavy křesťanů se okamžitě zavrhují coby „transfobie“. Mezitím Hillary Clintonová na jednom mítinku informovala publikum, že v některých bodech budou křesťané muset svoji víru změnit. ... Dokážete pochopit, jak matky a otce děsí vyhlídka, že jim současní mocní chtějí aktivně zabránit v předávání víry vlastním dětem?“ ptá se van Maren.

Liberálně smýšlející studenti se nemají čeho bát. Jim nikdo neříká, že své hodnoty nemohou předávat svým dětem. Nikdo jim nenařizuje, co si smějí myslet. Migranti putující do USA mají důvod bát se Trumpa, ale liberální voliči Hillary Clintonové se prý opravdu bát nemusí. Američtí křesťané takto v klidu žít prý nemohli.

„A potom také přišel prudký vzestup duhového fašismu. Útočí se na křesťanské pekaře, fotografy, pastory. Skuteční lidé přicházejí o skutečné obchody, které si s námahou budovali po řadu let. Je ničen jejich způsob života. V některých případech se křesťanští obchodníci dožili toho, že se stali terčem útoku homosexuálních aktivistů, kteří je nařkli z nenávisti a homofobní bigotnosti jen proto, že odmítli asistovat při slavení gay svazku, a že jim proto vysychá zdroj příjmu, který potřebují pro obživu svých rodin. To je všechno. Chtěli zkrátka jen žít v souladu se svou vírou – a proto si z nich aktivisté udělali terč. Nestačilo jim popojít ulicí o kus dál a vybrat si ze spousty fotografů či pekařů, kteří budou náramně potěšeni, že mohou pomoci při oslavě sňatku gayů. Ne, oni potřebovali vidět, jak ty malé rodinné obchůdky krachují, i kdyby to znamenalo, že pekař i s rodinou skončí na ulici. Odpůrce je nutno rozdrtit,“ doplňuje autor.

Trump naproti tomu v předvolební kampani tvrdil, že smýšlí konzervativně a na rozdíl od Hillary Clintonové nepodporuje potratovou politiku. A to je něco, na co křesťané slyší, protože chtějí zachraňovat životy miminek, alespoň podle van Marena. Může se ukázat, že Trump bude destruktivní silou, ale to ukáže až čas. Křesťané zkrátka volili Trumpa v sebeobraně, která se sice může projevit jako destruktivní síla, ale také nemusí.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

Ing. Miloš Zeman byl položen dotaz

420 milionů - na co?

Dobrý den, na co potřebujete takový rozpočet, když už téměř ani necestujete, navíc je tu krize? Nezasloužili by si peníze spíš lidi než pár vyvolených?Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bez solárů nové budovy nebudou. Další plán EU proti Putinovi. Opět šlo přes TOP 09

22:22 Bez solárů nové budovy nebudou. Další plán EU proti Putinovi. Opět šlo přes TOP 09

Evropská komise dnes představila plán zvaný REPowerEU, který je reakcí na těžkosti a narušení globál…