Řada lidí podle Duky s velkou radostí hovoří o „chudé církvi“ a má plno návodů, jak by církev měla této chudoby dosáhnout. Nejlépe prý tak, že se vzdá majetkového vyrovnání či jeho části. „Bojím se však, že to je trochu romantická představa,“ glosuje Duka na Radiožurnálu s tím, že by to nevedlo k obohacení chudých, ale k zisku několika, už tak dost bohatých, korporací a jednotlivců.
Stát není tuze dobrým hospodářem
„Vzpomeňme se slzou v oku na takzvanou kuponovou privatizaci a její „otce“. Nevím, kolik obyčejných občanů zbohatlo díky kuponové knížce, ale vím jistě, že nevídaně zbohatlo několik neobyčejně „šikovných“ podnikatelů v této zemi,“ upozorňuje Duka.
Pokud se církev vzdá svých oprávněných nároků, je třeba si podle Duky položit otázku, kam ony finance, kterých se zřekne, přijdou. Bylo by totiž neslýchané, kdyby stát přispěl každému chudému stokorunou nebo tisícikorunou do jeho příjmů. „Skoro bych byl ochoten i říci, že tyto finance by ani neposílily sociální nebo zdravotnické resorty. Stát totiž není tuze dobrým hospodářem,“ dodává Duka.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jno