Důkazy nebyly. Tak jsem udělal alespoň toto, vyjádřil se k Hlubučkovi Rakušan

21.06.2022 14:14

V současné kauze okolo bývalého náměstka primátora Hlubučka z hnutí STAN politička Hana Marvanová tvrdí, že představitele hnutí varovala, ale že nic nedělali. Ministr vnitra Vít Rakušan dnes uvedl, že ani on, ani Marvanová neměli proti Hlubučkovi důkazy. „Proto jsem to řešil pouze po politické úrovni a snažil se pozici pana Hlubučka oslabit. Přestože měl v pražské organizaci silnou podporu, dosáhl jsem toho, že se nestal lídrem pražské kandidátky,“ uvedl.

Důkazy nebyly. Tak jsem udělal alespoň toto, vyjádřil se k Hlubučkovi Rakušan
Foto: Hans Štembera
Popisek: TK ministra vnitra Víta Rakušana a vládní zmocněnkyně pro lidská práva Kláry Šimáčkové Laurenčíkové při příležitosti Mezinárodního dne uprchlíků

Anketa

Buď, anebo. Komu věříte?

hlasovalo: 3006 lidí
Hnutí STAN má v současnosti o ostudu postaráno. Jeho členové rezignují na funkce stranické i politické kvůli skandálu kolem obviněného a proto už bývalého náměstka Petra Hlubučka, na kterého prasklo, že se stýkal s podnikatelem Redlem a údajně si rozdělovali „provize“, např. za Dopravní podnik hlavního města Prahy. Nemluvě o dalších morálních selháních.

V kauze figuruje i známá politička Hana Kordová Marvanová, která uvádí, že řadu politiků STAN na Hlubučkovy kontakty upozorňovala. Skandál pak využívá hnutí ANO k tlaku na ministra vnitra Víta Rakušana a vyžaduje jeho rezignaci.

Ministr dnes na Twitteru poskytl vysvětlení. „Já ani Hana Marvanová jsme neměli v ruce žádný důkaz k jejím tvrzením. Proto jsem to řešil pouze po politické úrovni a snažil se pozici pana Hlubučka oslabit. Přestože měl v pražské organizaci silnou podporu, dosáhl jsem toho, že se nestal lídrem pražské kandidátky,“ uvedl.

„Akorát, že kdybyste do toho šel veřejně, nemuselo Vám to vybuchnout do obličeje, že ano,“ namítl na Rakušanova slova komentátor Petr Honzejk. „Asi úplně nerozumím - to myslíte, že měl Hlubučka bez důkazů veřejně obvinit z trestných činů? Nějak si neumím představit, v čem by to bylo lepší,“ reagoval na kritiku bývalý poslanec hnutí STAN Jan Farský.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

Snažíte se jako ministryně zprostředkovat mír nebo to považujete za nereálné?

Paní ministryně, snažíte se nebo budete se snažit mezi Ruskem a Ukrajinou iniciovat mírová jednání? Přijde mi, že tu probíhá jen válka ve zbrojení, což se obávám, že nemůže skončit dobře. Co když Putin fakt použije jaderné zbraně? Vždyť on už několikrát ukázal, že je šílenec!

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Babiš právě vytáhl věc proti ČT. Zavřít Hamplovou, padlo. A velký strach

20:14 Babiš právě vytáhl věc proti ČT. Zavřít Hamplovou, padlo. A velký strach

Po porážce ANO v senátních volbách se ozývá lídr hnutí Andrej Babiš. Obytňák, se kterým objížděl Čes…