Dva babišovci vyzvali předsedu k rezignaci. A v hnutí jim prý udělali pořádné peklo

12. 5. 2017 7:36

Rezignujte, vyzvali ministra financí Andreje Babiše (ANO) europoslanci za ANO Pavel Telička a Petr Ježek (oba nestraníci). Nyní se však stali terčem kritiky, neboť většina sněmovního klubu ANO za svým předsedou stojí. Píše o tom deník Právo.

Dva babišovci vyzvali předsedu k rezignaci. A v hnutí jim prý udělali pořádné peklo
Foto: Petr Kupka
Popisek: Europoslanec Pavel Telička na přednášce pro studenty Ekonomické fakulty VŠB-TU Ostrava
reklama

Straníkům za hnutí ANO vadí, že Telička i Ježek svůj názor Babišovi nesdělili nejprve osobně. „Prezident by měl konat podle Ústavy, to by situaci vyřešilo,“ míní například europoslanec Petr Ježek. Telička zase míní, že kdyby Babiš rezignoval, tak by udělil prezidentu Zemanovi lekci z politické kultury. 

Ježek včera také řekl, že hnutí ANO je jako kamion, jenž je dvakrát větší než druhý největší vůz na silnici. Dostal se však podle něj do problémů, nezvládl některé situace za složitých jízdních podmínek. „Chceme, aby se ten vůz na silnici udržel,“ dodal Ježek. 

„Je to divné, nelíbí se mi to,“ zkritizoval Teličku s Ježkem za jejich postoj poslanec Jan Volný. Obdobná slova volil i poslanec Martin Kolovratník, podle nějž je Teličkovo i Ježkovo jednání hodně nekorektní. „Jejich legitimní názor respektuji, ale proč ho posílají přes média, když mají schůzku až o víkendu? Je to nekolegiální a nefér,“ uvedl. Sice dodal, že Babiš by asi mohl přiznat hlasitěji svou chybu ohledně nahrávek s bývalým novinářem MF Dnes Markem Přibilem, ale není důvod, aby opouštěl resort, který řídí efektivně. 

Zároveň však v minulosti v České televizi řekl i toto: „Pokud se premiér takto rozhodl, já se osobně přikláním k tomu, že hnutí ANO by mělo toto respektovat a že by tedy k personální změně mělo dojít.“

Na stranu Babiše se pak postavil i poslanec Zdeněk Soukup, jenž řekl, že poslanecký klub ANO stoprocentně stojí za svým předsedou. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kalousek „ukradl“ ve Sněmovně ceduli „All Lives Matter“. Třikrát

15:19 Kalousek „ukradl“ ve Sněmovně ceduli „All Lives Matter“. Třikrát

Miroslav Kalousek v Poslanecké sněmovně rušil projev poslance Lubomíra Volného. Třikrát mu odcizil t…