Dvě podezřelá úmrtí v blízkosti Babiše, napsal Jakl. Prý mu radili to nezveřejňovat

27.08.2015 19:50

Ladislav Jakl publikoval svou domněnku. Myslí si, že ministr financí Andrej Babiš stojí za podezřelými úmrtími dvou lidí, kteří mu byli jak profesně, tak i osobně blízcí. Údajně zemřeli na „smrtelnou nemoc, které se říká ‚moc toho vědět‘“.

Dvě podezřelá úmrtí v blízkosti Babiše, napsal Jakl. Prý mu radili to nezveřejňovat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ladislav Jakl, tajemník bývalého prezidenta Klause

První byl v listopadu 2007 Tomáš Kejla, který Babišovi sjednával „schůzky s různými osobami mocenských a obchodních struktur“. Jakl byl prý sám účastníkem dvou takových schůzek. Kejla následně zemřel. Někdo tvrdí, že na ránu do hlavy, někdo na krvavé zranění, oficiálně však nešťastnou náhodou.

O osm let později, březen 2015, umírá Peter Kovarčík, slovenský podnikatel a do určité doby přítel a kolega Andreje Babiše. Také rána do hlavy nebo krvavé zranění, spíše ale opět nešťastná náhoda. „To je nám kolem pana Babiše smrtících náhod, že?“

Kovarčík byl Babišův spolužák, oba spolu byli na cestě do Maroka, oba spolu velmi rychle zbohatli. „Kontakty z pézetky uměli využít šikovně.“ V závěru však jejich vztahy v mnohém ochladly. Kovarčík totiž tvrdil, že „počátky Babišova zázračného zbohatnutí byly provázeny velmi podezřelými okolnostmi“.

„Že jsou to všechno jen mé domněnky? Jistě. Já si to tak ale opravdu myslím,“ píše Jakl a dodává, že i domněnky se mají zveřejňovat, když se o něco opírají, na otázky však odpovědět neumí. „Jiní by ale mohli konat a na ty otázky hledat odpovědi, třeba hlídací psi naší demokracie,“ myslí si Jakl.

V současnosti však většina lidí, která by mohla někde pravdu dohledat, je na nějaké výplatní pásce Andreje Babiše. Novináři, protikorupční fondy, vlastně všichni.

„Ani já bych o tom prý neměl mluvit nahlas, jak mi radili někteří mí přátelé,“ říká Jakl a dodává, že ochranku si ale platit nebude. Protože kdyby skončil jako Kovarčík či Kejla, svou domněnku si tím akorát potvrdí.

  • Celý text Ladislava Jakla ZDE

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: spa

Ing. Ondřej Knotek byl položen dotaz

svoboda slova

Úplně souhlasím s tím, co si ANO myslí o údajném boji s dezinformacemi a ochraně svobody slova. Můj dotaz zní. Jak budete chtít zajistit, aby tu svoboda slova fungovala dál a lidé neměli strach vyjádřit svůj názor, což se už dnes děje? Mluví se o boji s dezinformacemi, ale co ochrana svobody slova? ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Z utečeneckých táborů rakve za covidu nevynášeli. Profesor Žaloudík rozkrývá proč

21:45 Z utečeneckých táborů rakve za covidu nevynášeli. Profesor Žaloudík rozkrývá proč

V posledních letech důvěra v lékaře u části české populace značně utrpěla. Kvůli covidu se, podle bý…