Dvojí metr Demagogu! Publicista ukazuje, jak server naložil s výroky Drahoše a jak se slovy Marka Bendy

17. 8. 2019 14:44

Politici TOP 09 či lidovců se čas od času chlubí tím, jak v pořadech mluvili pravdu, zatímco kupříkladu Tomio Okamura pravdu často neříkal. Ukazují to hodnocení serveru Demagog.cz. Publicista Matyáš Zrno však tvrdí, že Demagog měří různým politikům dvojím metrem. Zvýhodňován je prý např. Jiří Drahoš. Zato takový Václav Havel by to prý od Demagogu pěkně schytal.

Dvojí metr Demagogu! Publicista ukazuje, jak server naložil s výroky Drahoše a jak se slovy Marka Bendy
Foto: archív autora
Popisek: pravda - lež
reklama

Lidé působící na serveru Demagog.cz měli podle Zrna na začátku dobrý záměr, ale postupem času se jejich bohulibé úsilí změnilo ve smutnou karikaturu původního nápadu. Jen tak si lze prý vysvětlit to, jak přísný je Demagog k jedněm politikům a dosti benevolentní k jiným.

V textu pro server Info.cz Zrno srovnal, jak Demagog.cz hodnotil kupříkladu výroky senátora Jiřího Drahoše a poslance Marka Bendy.

„Mám tam v Brazílii, v Argentině, v Chile řadu přátel a ti se mě ptali už mnohokrát, proč český prezident v posledních čtyřech letech tohle teritorium zanedbává,“ pravil veřejně Jiří Drahoš. Ale pokud by snad někdo čekal, že ověřovatelé z Demagog,cz vyrazí do Jižní Ameriky a budou hledat Drahošovy přátele, aby se optali, zda je opravdu tak udivuje Zemanova dlouhodobá nepřítomnost na tomto kontinentu, byl by zklamán. Lidé od Demagogu konstatovali, že Drahoš řekl pravdu, protože Zeman byl v této oblasti jen jednou. 

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

„To k Marku Bendovi nebyli strážci pravdy tak laskaví. Výrok ‚Nejhorší ústavu mají Spojené státy, akorát jim funguje 200 let se 17 dodatky, a Velká Británie, která nemá žádnou‘, hodnotili jako NEPRAVDA. Od ratifikace ústavy už totiž uběhlo 231 let, dodatků je 27 a v případě Velké Británie se prý jedná o ‚typ nekodifikované ústavy‘. Ano, tím se skutečně zcela mění smysl Bendova výroku...“ doplnil sarkasticky Zrno.

Publicista si v této souvislosti položil otázku, jak by asi Demagog.cz hodnotil slavný projev českého prezidenta Václava Havla, kde státník pronesl i slavná slova „Naše země nevzkvétá“. V tomto projevu prý Havel lhal, alespoň podle měřítek Demagogu.

„‚Země, která mohla být kdysi hrdá na vzdělanost svého lidu, vydává na vzdělání tak málo, že je dnes na dvaasedmdesátém místě na světě.‘ NEPRAVDA!, má to být 71. místo! ‚Zkazili jsme si půdu, řeky i lesy, jež nám naši předkové odkázali, a máme dnes nejhorší životní prostředí v celé Evropě.‘ NEPRAVDA!, Sovětský svaz na tom byl ještě hůř,“ podotkl Zrno.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ticho před bouří? Václav Cílek varuje před velkou krizí

6:13 Ticho před bouří? Václav Cílek varuje před velkou krizí

Pokud teď hned nezačneme přemýšlet o své změně, tak na sebe pošleme něco daleko horšího, než je koro…