EU se chystá k ekonomické sebevraždě, varuje ekonom

25.09.2021 9:20

Ekonom Lukáš Kovanda má za to, že se Evropská unie v podstatě rozhodla spáchat sebevraždu. Ekonomickou sebevraždu. Prostřednictvím prosazování elektromobilů.

EU se chystá k ekonomické sebevraždě, varuje ekonom
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ekonom Lukáš Kovanda

Evropská komise v rámci boje za dosažení uhlíkové neutrality EU v roce 2050 tlačí mimo jiné na zákaz výroby aut s klasickými spalovacími motory v roce 2035.

Ekonom Lukáš Kovanda k tomu v komentáři pro MF Dnes poznamenal, že EU tady vlastně páchá sebevraždu. Ekonomickou sebevraždu. V mylném přesvědčení, že tím zachrání svět.

Elektromobilita v čase energetické krize? Evropská unie se v nejhorší možné době chystá k ekonomické sebevraždě, jejíž efekt v ochraně klimatu je prakticky nulový,“ napsal doslova Kovanda s tím, že tlak na prosazení elektromobilů vede v EU, a tedy i v Česku, již dnes k výraznému růstu cen energií, ale z celosvětového hlediska nedosáhne ve snižování produkce CO2 prakticky ničeho. Dokud se podobně nezačnou chovat především Číňané, ale také Američané nebo Indové, na světě se změní jen málo.

Jediné, čeho EU dosáhne, je, že budou její obyvatelé trpět.

„Kompletní přechod na elektromobilitu by při současné úrovni technologického rozvoje učinil individuální dopravu finančně nedostupnou chudým lidem i podstatné části střední třídy. Nelze si jej zatím představit bez drastického daňového zatížení fosilních paliv. Při takovém zdražení by navíc došlo takřka jistě k občanským nepokojům, jaké představovaly třeba bouře tzv. žlutých vest ve Francii. Pochopitelně by byly ohroženy miliony pracovních míst napříč EU,“ varoval Kovanda.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Stotisícová demonstrace jako za Kalouska? Může přijít! Šéfodborář předem varuje Fialu. Zde je důvod

20:23 Stotisícová demonstrace jako za Kalouska? Může přijít! Šéfodborář předem varuje Fialu. Zde je důvod

Ostuda České republiky v pozdní digitalizaci, ostuda kvůli chybějícímu obchvatu hlavního města, emis…