EU zasahuje do našich práv, uvedl pro PL poslanec vládnoucího hnutí

09.12.2020 10:12 | Zprávy

Poslanec Marek Novák z hnutí ANO zveřejnil na svém profilu na ParlamentníchListech.cz článek, ve kterém upozorňuje na nový legislativní návrh Evropské unie, který se zaměřuje na minimální mzdy členských států. Paradoxní však podle Nováka je to, že se zaměřuje pouze na státy, které mají minimální mzdu stanovenou zákonem.

EU zasahuje do našich práv, uvedl pro PL poslanec vládnoucího hnutí
Foto: anobudelip.cz
Popisek: Marek Novák

Evropský unie to argumentuje tak, že pro zaměstnance musí být zajištěna přiměřená minimální mzda, která uspokojí potřeby jejich i jejich rodin. Vždy by ale mělo být přihlédnuto k vnitrostátním hospodářským a sociálním podmínkám členských států, neboť je zřejmé, že je jiná situace v České republice a například v Německu. Dále by podle názoru Evropské komise mělo být klíčovým prvkem při stanovování výše minimální mzdy to, že je zachován přístup k zaměstnání a motivace uchazečů hledat si práci.
 
„Musí být také zamezeno chudobě pracujících, s čímž samozřejmě souhlasím,“ dodává Marek Novák.
 
 
„Česká republika se v průběhu roku 2020 během konzultací Evropské komise s evropskými sociálními partnery vyjadřovala k možným formám nástroje a naznačila ochotu akceptovat i podobu směrnice, nebude-li návrh směrnice stanovovat konkrétní výši minimální mzdy. Tento postup jsem také ochoten podpořit. Klíčový je nicméně podle mého názoru článek pět tohoto návrhu, který zní: „S cílem zajistit přiměřenost zákonných minimálních mezd toto ustanovení vyžaduje, aby členské státy, ve kterých je již zákonná minimální mzda zavedena, stanovily tyto prvky: stabilní a jasné vymezení vnitrostátních kritérií pro stanovení a aktualizaci zákonné minimální mzdy, pravidelnou a včasnou aktualizaci a zřízení poradních orgánů,“ uvádí dále. 
 
Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Barbora Richterová

ČT

Dobrý den, také nemám pro zvýšení poplatků ČT pochopení. Absurdní mi také přijde to rozšíření plátců. Má otázka ale zní, zda vůbec potřebujeme veřejnoprávní média? K čemu, když informovat pravdivě a objektivně musí přeci všechna média, a pokud tak nedělají, tak se jim dá dát třeba pokuta nebo tak ně...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fialova vojenská dohoda s Ukrajinci: Černé na bílém. Materiál, výcvik, zbrojní výroba

18:12 Fialova vojenská dohoda s Ukrajinci: Černé na bílém. Materiál, výcvik, zbrojní výroba

Předseda vlády ČR Petr Fiala se ve čtvrtek 18. července 2024 zúčastnil v Blenheim Palace ve Velké Br…