Editor slavného britského Guardianu uklidňuje: Žádná záplava uprchlíků nám nehrozí, stavět ploty je nesmysl

30.07.2015 21:18

Na webu The Guardian se editor pro domácí záležitosti Alan Travis rozhodl, že uvede fakta na pravou míru. Británii nehrozí invaze uprchlíků skrz tunel pod La Manchem. Stavět zdi a ploty je nesmysl. A místo dvou tisíc uprchlíků šlo o skupinu o pár stovkách, která to jen zkusila vícekrát.

Editor slavného britského Guardianu uklidňuje: Žádná záplava uprchlíků nám nehrozí, stavět ploty je nesmysl
Foto: repro foto Youtube
Popisek: Uprchlíci, ilustrační foto

„Je na čase skončit tuhle bulvární mýlku, která přirovnává noční, opakované a často neúspěšné pokusy několika set uprchlíků přejít tunel pod La Manchem, k Hitlerově invazi na podzim 1940,“ píše Travis a vysvětluje, že teorii invaze podporuje už jen samotná rétorika, kdy jsou uprchlíci hromadně označeni jako „ilegálové“.

„Nepomáhá ani David Cameron, když v televizním rozhovoru označí ty, kteří přepluli Středozemní moře, letos zatím 110 000 lidí, do Itálie a Řecka, jako ‚roj lidí... který chce do Británie‘.“ Nikdo v širokém politickém spektru se takhle nevyjadřuje.

Británii nehrozí žádná existenční krize v podobě masové invaze. Uprchlíci přišli do Calais, protože chtěli využít dodávek, které jezdí místním přístavem. Nyní tam postavili ploty, čímž zabránili uprchlíkům přístup k autům a ti to tak zkoušejí skrz tunel, který není nijak výrazně zabezpečený. „Jak názorně ukázal deník Sun, díry v plotech, jakými procházeli uprchlíci v roce 2002, tam o 13 let později stále jsou.“

Celý text zde

Ukazuje také na to, že všichni se soustředí na situaci v Calais, na to, že se několik set uprchlíků snaží nelegálně dostat do Británie, což je však zlomek z celkového počtu, který proudí do Evropy. A připomíná také absurditu situace. „Valná většina lidí, kteří v Británii žijí nelegálně, sem prostě přišla vstupními dveřmi přes letiště Heathrow a nechala si vypršet víza, přičemž do Heathrow armádu nikdo neposílá.“

A to, co se děje v Calais, není žádnou výjimkou, uprchlíci tu byli vždy a skrz přístavy utíkali taky vždy. Jmenuje například přístavy Dunkirk nebo Ostend. Za fascinující ale považuje skutečnost, že zprávy o Calais a jeho pár set uprchlících „zcela zastínily“ situaci na jihu Evropy, kdy německé a italské lodě jen minulý týden zachránily přes 3 000 uprchlíků, že Německo za minulý rok přijalo 175 000 žadatelů o azyl, že letos za půl roku přišlo do Itálie na 60 000 uprchlíků.

„Přitom Británie jich přijala 24 000. David Cameron pokračuje v naléhání, že všichni, kteří utíkají z Afriky a Středního východu, jsou ekonomičtí migranti, jež bychom měli vrátit tam, odkud přišli, a to co nejrychleji. Ostatní jen vidí stovky tisíc uprchlíků, kteří utíkají před násilím a perzekucí v masivní humanitární krizi.“  

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: spa

Andrej Babiš byl položen dotaz

dobrý den, sdělte prosím, jak to bylo:

viz: https://aeronet.cz/news/sok-pred-vanoci-vsechno-je-jinak-podle-dokumentu-hlasovala-pro-globalni-kompakt-cela-ceska-vlada-nikdo-se-nezdrzel-hlasovani-a-nikdo-nebyl-proti-ministr-zahranici-tomas-petricek-rekl/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zákaz Orbána v Bruselu neprošel. Konference NatCon pokračuje. Nový vývoj

16:50 Zákaz Orbána v Bruselu neprošel. Konference NatCon pokračuje. Nový vývoj

V Bruselu se začátkem týdne konala Konference o národním konzervatismu (NatCon), tu se bruselské úřa…