"V Evropě existuje země, která skoro žádné státní dluhopisy nemá,“ podotkl k porovnání s Českem hned v úvodu ekonom Zámečník. Osobně by byl radši, kdyby země nemusela státní dluhopisy vydávat, ale když už to musí dělat, mají si poslanci odvést svou práci a odhlasovat to. V tuto chvíli je pro nás nebývale výhodná situace na trhu. A pokud by teď někdo obstruoval, tak je to znak tuposti,“ pokračoval v tématu Zámečník.
Zatím se nedostatečný počet koaličních poslanců jeví jako úsměvné opomenutí, ale pokud by snad šlo o obstrukci, ať už opozičních či koaličních poslanců, tak by to byl velký problém.
Následně se vyjadřoval ke "kvantitativnímu uvolňování peněz“, k němuž sáhla Evropská centrální banka. Státům EU to může pomoci, ale existují i rizika. Především Německo se bojí toho, aby tento krok neuchlácholil především státy jižního křídla EU, že snad nemusí dělat důležité reformy.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp