Elektronická evidence pomůže výběru daní, míní většina Čechů

09.07.2015 12:19 | Zprávy
autor: čtk

Tři čtvrtiny Čechů věří v lepší výběr daní díky připravované elektronické evidenci tržeb. Vyplývá to z průzkumu agentury STEM, jehož výsledky dnes představilo Generální finanční ředitelství a ministerstvo financí. Zavedení elektronické evidence ministerstvo plánuje od února 2016. Opatření kritizuje opozice.

Elektronická evidence pomůže výběru daní, míní většina Čechů
Foto: Lucie Bartoš
Popisek: Finanční úřad, ilustrační foto

Lepší výběr daní v souvislosti se zavedením elektronické evidence očekávají tři čtvrtiny dotázaných. Stejný podíl se domnívá, že by stát měl hledat cesty k vyššímu výběru daní od obchodníků, poskytovatelů služeb a prodejců. Za špatnou totiž považuje daňovou morálku v Česku 60 procent lidí. Nový systém ministerstvo směřuje především na oblast takzvané šedé ekonomiky.

„Především jde o narovnání podmínek na trhu,“ řekl ministr financí Andrej Babiš (ANO), který ocenil, že připravované opatření podporují Asociace malých a středních podniků a živnostníků nebo Hospodářská komora. Odmítl kritiku, že nástroj má sloužit k monitorování podnikatelů. „Finanční správa nebude znát žádný detail,“ zdůraznil.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Svěřenecký fond

Jak to doopravdy je? Vy jste tvrdil, že Agrofert svěříte do svěřeneckého fondu, což se zatím nestalo. Proč? A taky jste tvrdil, že vašim dětem připadne až po vaší smrti, ale prý to bude možné už poté, co skončíte ve funkci a dokonce z vás budou moci udělat správce. Je to pravda nebo ne?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Studenta ukopala k smrti Antifa. A takto to podala Česká televize

17:21 Studenta ukopala k smrti Antifa. A takto to podala Česká televize

Zranění hlavy podlehl v nemocnici 23letý katolický student matematiky a ekonomie ve francouzském Lyo…