Elektronická evidence tržeb je buzerace, podvodníci ji obejdou, hřímá senátor Valenta

12.03.2015 18:55

Senátor Ivo Valenta zavítal do čtvrteční Kauzy dne Rádia Impuls. Své působení v horní komoře si pochvaluje, byť si prý nemůže zvyknout na to, že ho lidé oslovují jako senátora. Pak se zostra pustil do elektronické evidence tržeb i do nesmyslné regulace hazardu. Valenta je také majitelem skupiny Synot.

Elektronická evidence tržeb je buzerace, podvodníci ji obejdou, hřímá senátor Valenta
Foto: archiv senátora
Popisek: senátor Ivo Valenta

"Vidím v Senátu velkou samostatnost jednotlivých senátorů, bez ohledu na jejich politickou příslušnost. Ale nemohu si zvyknout, že mě lidé oslovují pane senátore. My si na Slovácku tykáme a říkají mi tam všichni Ivoš,“ podotkl.

Vyjadřoval se i k regulaci hazardu. Jako majitel Synotu se prý nebrání rozumné regulaci, ale nesmyslnou regulaci tvrdě odmítá. "Budu tvrdě napadat ty nesmyslné regulace, kvůli kterým mohou ztratit práci až desítky tisíc lidí,“ zdůraznil. Je rozhodně proti tomu, aby se hazard přesouval do šedé zóny. "Třeba v Řecku nás dnes volají zpět, abychom vytlačili tu šedou zónu,“ prozradil.

"V podnikání jste zvyklí rychle rozhodnout a bohužel v demokracii se někdy nerozhodne, ale diskuze k demokracii patří,“ připustil. Jasně se ale postavil proti elektronické evidenci tržeb. Poctivým lidem to přinese jen další buzeraci a nepoctivci budou dál podvádět. "Já jsem před tím varoval, protože třeba u toho Chorvatska, kde se to dává za příklad, tak tam se to hodně obchází,“ uvedl Valenta.

Schůdnou cestu vidí jinde. Drobným živnostníkům by měly zůstat paušály, odváděli by daně podle nich, ale podrželi by naše občany, kdyby zkrachovala nějaká velká firma.

Nakonec se Valenta rozpovídal i o českém fotbalu. Vstup Synotu do nejvyšší fotbalové soutěže v Česku prý společnosti výrazně prospěl.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hamáček toho má už dost. Bouchl do stolu a odhalil, jak je to se „syrskými sirotky“ z Řecka: Sedmnáctiletí Pákistánci a Afghánci. Bezpečnostní riziko pro naši zemi!

17:35 Hamáček toho má už dost. Bouchl do stolu a odhalil, jak je to se „syrskými sirotky“ z Řecka: Sedmnáctiletí Pákistánci a Afghánci. Bezpečnostní riziko pro naši zemi!

Ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček se důrazně ohradil proti všem kritikům, kteří mu vyčítají…