Erik Tabery, šéfredaktor Respektu, se hájí: O výkupném za Hanču a Tonču jsme napsali, ale bylo to citlivě

10. 2. 2016 20:37

Šéfredaktor týdeníku Respekt ve středeční Kauze dne prozradil, jak to bylo s článkem o výkupném za Antonii a Hanku, které byly v roce 2013 uneseny v Pákistánu. Z jeho úst mimo jiné zaznělo, že je teď časopis hodně kritizován, ale on vše vlastně potvrdil prezident Miloš Zeman. „A myslím, že tím nepotěšil ani ministerstvo zahraničí, ani tajné služby,“ poznamenal Tabery.

Erik Tabery, šéfredaktor Respektu, se hájí: O výkupném za Hanču a Tonču jsme napsali, ale bylo to citlivě
Foto: Repro Foto: ČT24
Popisek: Šéfredaktor týdeníku Respekt Erik Tabery v pořadu ČT Hyde park

„Spousta lidí nemá úplně vyjasněno, co je úkolem novinářů, to znamená hledat souvislosti a a předkládat informace veřejnosti,“ poznamenal v úvodu host. O výkupném za unesené osoby se ale psalo už v minulosti, takže časopis nepřišel s ničím novým, jen se snažil vše vyložit citlivě. „Ale jistá rozbouřenost ve společnosti tady prostě je,“ dodal.

Vyjádřil však pochopení pro to, že čeští vládní politici odmítají cokoli vyvrátit ti potvrdit. Současně ale chápe, že opozice volá po debatách o vyjednávání s teroristy. „Pokud jako občan vidíte, že pětice Čechů přilétá z Libanonu a zároveň se dva teroristé vrací do Libanonu, tak si to každý dá dohromady.“ O platbách za teroristy se spekulovalo dlouho a vše teď potvrdil prezident Miloš Zeman. „Myslím, že tím nepotěšil ani ministerstvo zahraničí, ani tajné služby,“ poznamenal novinář.

On sám i kolegové ale musí o podobných případech informovat, aby si lidé rozmysleli, kam pojedou na dovolenou, kam budou cestovat pracovně a tak podobně. I samotní novináři musí zvažovat, kam se vydají pro reportáže, protože čeští novináři nemají zdaleka takové prostředky, aby si mohli dovolit platit ochranku, jak to dělá třeba CNN.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Slonková na tři roky do basy? Žádná dezinformace, ale vážné tvrzení

11:17 Slonková na tři roky do basy? Žádná dezinformace, ale vážné tvrzení

Trestněprávní aspekty počínání redaktorského dua Sabina Slonková a Jiří Kubík byly doposud v českých…