Europoslanec Mach vyslovil podezření kvůli kontroverzní smlouvě s USA. Přinesl jednoduchý důkaz

17.07.2014 15:19

Předseda Strany svobodných občanů a europoslanec Petr Mach si ve svém prvním projevu na půdě Evropského parlamentu vzal na paškál připravovanou smlouvu o volném obchodu mezi Spojenými státy americkými a Evropskou unií. Místo skutečně volného obchodu má údajně přinést nové regulace, které se hodí do krámu Evropské komisi. V projevu zaznělo rovněž varování, že by státy mohly dát před členstvím v EU přednost jiné formě evropské integrace – Evropskému sdružení volného obchodu (EFTA).

Europoslanec Mach vyslovil podezření kvůli kontroverzní smlouvě s USA. Přinesl jednoduchý důkaz
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda Svobodných Petr Mach

Europoslanec Petr Mach podle svých slov podporuje ideu volného obchodu mezi USA a EU. „Chci, abychom mohli dovážet zboží ze Spojených států bez cel a jiných překážek, aby naše firmy mohly volně vyvážet zboží do Ameriky a abychom pokaždé nemuseli platit peníze navíc, když zboží překračuje hranice,“ deklaroval na půdě Evropského parlamentu.

Připravované znění smlouvy o Transatlantickém partnerství pro obchod a investice (TTIP), jak je euroamerický pakt nazýván, se mu ale pranic nezamlouvá. „Mám podezření, že chystaná smlouva nebude o volném obchodu, ale o nových regulacích,“ vysvětloval ostatním europoslancům své poznatky. Důkazem má být objemnost smlouvy. Podle Macha by se takový text měl vejít na dvě stránky.

Celý projev Petra Macha k poslechnutí ZDE.

Evropská unie by měla obchodovat nejenom se Spojenými státy americkými, ale i s celým zbytkem světa. „Mám obavy, že toto Komise nechce. Cla jí vynášejí miliardy do rozpočtu, o které nechce přijít,“ ukazoval prstem na viníka.

„Jestli místo volného obchodu vyjednáte jenom nové omezení, nezapomeňte, že vůči byrokratickému a přeregulovanému přístupu EU existuje alternativa v podobě Evropského sdružení volného obchodu (EFTA), jež se může postupně stát atraktivnější volbou pro mnohé státy,“ dodal na závěr svého projevu varování eurokomisařům.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: luš

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Nenavážej se do slušných lidí, zmetku. Nedostal jsi na něj dotaci, co!“ Šéf Organizace pro pomoc uprchlíkům dostal výprask. Podívejte se, za co to bylo

8:58 „Nenavážej se do slušných lidí, zmetku. Nedostal jsi na něj dotaci, co!“ Šéf Organizace pro pomoc uprchlíkům dostal výprask. Podívejte se, za co to bylo

Známý italský kuchař a restauratér Emanuele Ridi, kterého si diváci vybaví především z českých pořad…