Europoslanec Polčák má novou funkci. Povede Sdružení místních samospráv

15.09.2015 17:05 | Zprávy
autor: čtk

Sdružení místních samospráv ČR (SMS) povede europoslanec a místopředseda hnutí Starostové a nezávislí Stanislav Polčák. ČTK to dnes oznámil tajemník sdružení Tomáš Chmela. Post předsedy byl od jara, kdy z něj odstoupila Jana Juřenčáková, neobsazený. SMS je nevládní organizací sdružující zhruba 1100 obcí a měst. Je alternativou Svazu měst a obcí ČR, v němž je přes 2600 samospráv, tedy 42 procent z celkového počtu.

Europoslanec Polčák má novou funkci. Povede Sdružení místních samospráv
Foto: Daniela Černá
Popisek: Stanislav Polčák

„Mezi mé cíle je zaměřit se na vytvářenou legislativu především na vládní úrovni. Rovněž se zasadím o vytvoření informačního systému, v rámci kterého si starostové budou vyměňovat své zkušenosti a společně řešit problémy,“ sdělil Polčák, který je jedním ze zakladatelů SMS. „Z pozice europoslance se pokusím využít svého přístupu do médií a budu informovat veřejnost o problémech obcí, měst a jejich občanů,“ doplnil.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Funkce

Podle vás Turek svým počtem funkcí nějak vybočuje? Podle mě je bohužel celá řada politiků, co myjí xxx funkcí. Proč tomu nezamezíte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…