Europoslanec Polčák má novou funkci. Povede Sdružení místních samospráv

15.09.2015 17:05

Sdružení místních samospráv ČR (SMS) povede europoslanec a místopředseda hnutí Starostové a nezávislí Stanislav Polčák. ČTK to dnes oznámil tajemník sdružení Tomáš Chmela. Post předsedy byl od jara, kdy z něj odstoupila Jana Juřenčáková, neobsazený. SMS je nevládní organizací sdružující zhruba 1100 obcí a měst. Je alternativou Svazu měst a obcí ČR, v němž je přes 2600 samospráv, tedy 42 procent z celkového počtu.

Europoslanec Polčák má novou funkci. Povede Sdružení místních samospráv
Foto: Daniela Černá
Popisek: Stanislav Polčák
reklama

„Mezi mé cíle je zaměřit se na vytvářenou legislativu především na vládní úrovni. Rovněž se zasadím o vytvoření informačního systému, v rámci kterého si starostové budou vyměňovat své zkušenosti a společně řešit problémy,“ sdělil Polčák, který je jedním ze zakladatelů SMS. „Z pozice europoslance se pokusím využít svého přístupu do médií a budu informovat veřejnost o problémech obcí, měst a jejich občanů,“ doplnil.

SMS ČR vzniklo v roce 2008 jako protipól Svazu měst a obcí a vystupovalo zejména jako zástupce menších samospráv. „Zastupovali jsme zájmy menších obcí v době, kdy se jednalo o změně rozpočtového určení daní, protože velká města dlouho trvala na tom, že nemohou o peníze přijít,“ řekla již dříve ČTK bývalá předsedkyně sdružení Juřenčáková. V některých otázkách, například zachování poboček České pošty, se zájmy SMS a svazu prolínají.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Češi, spojenci Hitlera. Zloději a lokajové. Rusové přitvrdili a zaskočili

6:03 Češi, spojenci Hitlera. Zloději a lokajové. Rusové přitvrdili a zaskočili

Česko nikdy nebylo zemí Rusku přátelskou. Tak začíná video nacionalistických ruských youtuberů sdruž…